Aktualijos

Antazavės amatų centre Albino Šileikos prieverpsčių paroda

Amatų centre Antazavės dvare atidaryta sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistro, senojo stalystės ir baldininkystės amato puoselėtojo Albino Šileikos kūrybos darbų paroda.

A. Šileikos kūriniai, drožinėti širdimi ir siela, stebino mūsų dvasią. Nuostabių detalių gausa ir vienetiniai kūriniai atskleidė nuoširdų meistro pašaukimą ir neapsakomai didelį indėlį tradicinių amatų puoselėjime. Tai buvo ne tik paroda, tai buvo kelionė per meistro sukurtą pasaulį.

Atidarymo metu turėjome galimybę pažinti dalelę kūrėjo ir pasinerti į A. Šileikos pasakojimus apie jo ir drožybos kelionę. Įkvepiančios istorijos, meistriškos žinios ir aistra drožybai sukvietė mus visus mokytis amato kartu. Beveik porą valandų praleidome drožinėdami, bendraudami ir gurkšnodami šiltą arbatą. Meistro vedami susipažinome su įvairiausiomis drožybos subtilybėmis ir atsiminimui išsinešėme savo kūrybos prieverpstę. 

Turbūt kiekvienas drožinėjęs tą vakarą pritartų, kad tai buvo sunkus, reikalaujantis daug dėmesio ir sugebėjimų amatas, o tai tik dar labiau leidžia stebėtis A.Šileikos darbų gausa ir neįkainojamomis pastangomis puoselėjant mūsų tradicijas.

Parodą galite aplankyti iki balandžio 5 d. Amatų centre Antazavės dvare, Dvaro g. 17, Antazavė

Deimantė Maciūtė, Antazavės dvaro amatų centro muziejininkė