Visai šeimai

PATARIMAI TĖVAMS: KĄ DARYTI, JEI VAIKAS NEVALGO ŽUVIES, IR KODĖL NAUDINGAS ALIEJUS

94 proc. tėvų nežino, kiek ir kodėl jų vaikai turėtų gauti riebalų rūgščių. Tai gali nulemti rimtas sveikatos problemas ateityje, nes šių rūgščių pasigaminti pats organizmas nesugeba.

„Riebalų rūgštys skirstomos į keletą grupių, tačiau pačios svarbiausios iš jų – omega-3 ir omega-6. Organizmas nesugeba jų pasigaminti, todėl tėvai turi užtikrinti, kad reikalingas medžiagas vaikai gautų su maistu“, – aiškino kampanijos „Mažasis nėra didelis“ ekspertė gydytoja dietologė Lina Barauskienė.
Riebalų rūgštys yra pagrindinė ląstelių ir smegenų vystymosi „statybinė medžiaga“, todėl ji labai svarbi vaiko fizinei ir psichinei sveikatai, imunitetui. Maža to, aptariamos medžiagos padeda įsisavinti A, D, E ir K vitaminus, neabejojama jų teigiama įtaka širdies ir akių sveikatai.
Būtent dėl šių priežasčių 1–3 metų amžiaus mažylis per dieną turi suvartoti net iki 3 kartų daugiau riebalų rūgščių nei suaugęs, – iki 600 mg. Deja, atlikta apklausa parodė, kad absoliuti dauguma tėvų mūsų šalyje šios informacijos tiesiog nežino.

Tęsinį skaitykite 2019 01 19 „Utenyje“