„Kremų su apsauga nuo saulės pas mus galima rasti ištisus metus, tačiau pardavimų padidėjimą pastebime nuo gegužės mėnesio, o paklausa pasiekia piką liepos mėnesį. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius pirkėjai įsigijo daugiau nei 25 tūkst. kremų nuo saulės pakuočių, beveik tiek pat jų pirkėjai įsigijo ir praėjusiais metais per tokį patį laikotarpį“, – atskleidžia „Maximos“ komercijos vadovė V. Drulienė.
Pasak estetinės medicinos specialistės K. Stankūnės, saulėje yra visiems taip reikalingo vitamino D, tačiau reikia nepamiršti, kad neatsakingas deginimasis didina tikimybę susirgti odos vėžiu. „Jei norite turėti sveiką ir gražią odą rekomenduoju naudoti priemones, kurios yra su SPF15 apsauga. Jei turite odos susirgimų, žaizdų, neseniai atlikote lazerines procedūras, būtina naudoti didžiausią SPF apsaugą turinčią priemonę (SPF50). Teptis kremu rekomenduoju mažiausiai penkiolika minučių iki saulės vonių – mat, kad būtų suteikiama maksimali UVA ir UVB apsauga, priemonė turi visiškai susigerti į odą.
Vykstant pasimėgauti saulės voniomis, ypatingą dėmesį reikia skirti veido odai, nugarai, pečių juostai, apatinei kojų daliai – šiose vietose dažniausiai nudega oda ir dažniausiai atsiranda melanoma. Priklausomai nuo pasirinktos priemonės teptis apsauginiu kremu reikia maždaug kas tris valandas, nes prakaitas, vanduo nuvalo apsaugą“, – patarimais dalijasi kosmetologė.
„Pirkėjai šiuo metu gali rinktis iš beveik 120 skirtingų gamintojų bei skirtingą apsaugą nuo saulės turinčių kremų, kai kurie jų yra skatinantys įdegį. Pastebime, kad tarp pirkėjų patys populiariausi kremai su apsauga nuo saulės yra su maksimalia apsauga – net 3 iš 5 pačių populiariausių kremų nuo saulės yra su SPF50, kurių per pirmuosius penkis šių metų mėnesius įsigyta net dvigubai daugiau nei pernai, lyginant su tokiu pačiu laikotarpiu“, – pirkėjų įpročius atskleidžia V. Drulienė.
K. Stankūnė teigia, kad optimaliam apsaugos ir įdegio rezultatui pasiekti reikėtų naudoti kremus nuo saulės su SPF15 apsauga. „Jeigu oda yra jautri, rekomenduoju naudoti ir didesnę apsaugą turinčius kremus. Išeidami iš namų kartu su savimi nepamirškite pasiimti ir balzamą lūpoms su SPF bei nešioti akinius nuo saulės su UVA ir UVB spindulių apsauga“, – sako estetinės medicinos specialistė.
Ji atskleidžia, kad pasitepus kremu nuo saulės vitamino D vis tiek gauname. „Vitamino D neįmanoma prisikaupti visiems metams, tad vasarą, atsakingai deginantis, jo reikėtų gauti iš saulės, o šaltuoju metų laiku, kai saulė nėra tokia aktyvi, reikėtų papildomai vartoti vitaminą D. Deginantis atsakingai nudegimų ir kitų nemalonių pasekmių, sukeltų saulės vonių, – išvengsite“, – teigia K. Stankūnė.