Vairuotojų saugumui svarbu ne tik tinkamas automobilio apšvietimas, bet ir veiksmingi valytuvai, kurie užtikrina gerą matomumą bet kokiomis orų sąlygomis. Valytuvai yra viena iš esminių automobilio dalių, nes užtikrina vairuotojo saugumą pašalindami vandenį, sniegą, purvą ir kitus teršalus nuo priekinio stiklo.
Netinkamai veikiantys valytuvai gali labai sumažinti matomumą, ypač blogomis orų sąlygomis, ir padidinti eismo įvykių riziką, todėl svarbu valytuvus reguliariai tikrinti ir prižiūrėti. Kaip prižiūrėti valytuvus, kad jie visada būtų veiksmingi, ir kaip išvengti dėmių ant stiklo, galinčių trukdyti matomumui?
Kaip išlaikyti valytuvus veiksmingus?
Pirmiausia valytuvus reikėtų reguliariai tikrinti. Patikrinkite jų būklę bent kas kelis mėnesius, ypač po žiemos ir prieš lietingą sezoną. Atkreipkite dėmesį į gumas – jos neturėtų būti suskeldėjusios ar susidėvėjusios. Platformos motointegrator.com atstovas Mindaugas Šerėjus sako, kad svarbu nuvalyti ir valytuvų gumas. Valytuvų gumas reguliariai valykite drėgna šluoste. Tai padės pašalinti purvą ir dulkes, kurios gali trukdyti valytuvų veikimui. Švarios gumos geriau kontaktuoja su stiklu ir efektyviau pašalina vandenį.
„Taip pat nepamirškite naudoti ir tinkamus valytuvų skysčius. Pasirinkite aukštos kokybės skystį, kuris ne tik efektyviai pašalina purvą ir vabzdžius, bet ir nepalieka dėmių ant stiklo. Žiemą naudokite žieminį valytuvų skystį, kuris nesušąla žemoje temperatūroje“, – priduria M. Šerėjus.
Jei valytuvai juda netolygiai arba girdite keistus garsus, gali būti, kad reikia patikrinti mechanizmą. Valytuvų mechanizmas turėtų veikti sklandžiai ir be trikdžių. Gali prireikti jį sutepti arba pakeisti dalis.
Net jei valytuvai atrodo geri, juos reikėtų keisti bent kartą per metus, tačiau konkretus keitimo dažnis priklauso nuo kelių veiksnių, pavyzdžiui, orų sąlygų. „Jei gyvenate vietovėje, kur dažnai lyja, sninga ar yra dulkėtų kelių, valytuvus gali tekti keisti dažniau, pavyzdžiui, kas 6 mėnesius. Intensyviai naudojant greičiau nusidėvi gumos“, – teigia M. Šerėjus.
Aukštesnės kokybės valytuvai, pagaminti iš tvirtesnių medžiagų, gali atlaikyti ilgiau nei pigesni. Tačiau net ir aukštos kokybės valytuvai turėtų būti reguliariai tikrinami. Jei dažnai važiuojate ilgus atstumus arba jūsų automobilis ilgą laiką stovi po atviru dangumi, valytuvų gumas gali greičiau paveikti saulės spinduliai, šalčio ir kiti aplinkos veiksniai.
Kaip išvengti stiklų dėmių?
Norint išvengti dėmių ant stiklo, patariama naudoti aukštos kokybės stiklų valiklius. Pasirinkite valiklius, kurie ne tik pašalina nešvarumus, bet ir nepalieka dryžių ar dėmių. Specialūs stiklų valikliai dažnai yra geresnis pasirinkimas nei universalūs.
„Nepamirškite valyti stiklo tinkamomis šluostėmis. Naudokite mikropluošto šluostes, kurios gerai sugeria drėgmę ir nepalieka pūkelių. Svarbu šluostes reguliariai plauti ir prižiūrėti, kad jos išliktų švarios“, – aiškina M. Šerėjus.
Viena efektyvesnių priemonių – stiklų padengimo priemonės. Naudokite specialias tokias priemones, kurios sukuria vandeniui atsparų sluoksnį. Tai padeda vandeniui lengviau nubėgti nuo stiklo, sumažina dėmių susidarymo tikimybę ir pagerina matomumą lietingais orais.
„Svarbu vengti ilgalaikio purvo ir vabzdžių likučių kaupimosi ant stiklo, nes tai gali sukelti sunkiai pašalinamas dėmes. Reguliariai valykite stiklą, kad išlaikytumėte jį švarų ir be dėmių“, – rekomenduoja M. Šerėjus.