Vairuoju

Kodėl verta rinktis naujas, o ne naudotas žiemines padangas?

Prasidėjęs ruduo primena vairuotojams, kad metas pagalvoti apie padangų pirkimą. Nors naudotos žieminės padangos gali atrodyti kaip patrauklus būdas sutaupyti, toks sprendimas galiausiai sukels daugiau problemų nei naudos. Naujos žieminės padangos užtikrina aukščiausią saugumą, ilgaamžiškumą ir našumą, o tai yra esminės savybės, svarbios saugiam vairavimui žiemą.

Saugumo užtikrinimas: protektoriaus gylis ir padangų efektyvumas

Pagrindinė priežastis, kodėl reikėtų rinktis naujas padangas, yra saugumas. Žieminės padangos yra specialiai sukurtos suteikti geresnį sukibimą su slidžia ir apledėjusia kelio danga, tačiau jų efektyvumas labai priklauso nuo protektoriaus gylio. Naujos padangos turi optimalų protektoriaus gylį, kuris užtikrina gerą sukibimą, efektyvų vandens ir sniego išstūmimą iš po padangų, sumažina slydimo riziką.

„Inter Cars Lietuva“ Padangų skyriaus vadovas Vaidas Oželis teigia, kad naudotos padangos, net jei jos atrodo geros būklės, dažnai turi nusidėvėjusį protektorių. Nors Lietuvos įstatymai leidžia žieminėms padangoms turėti mažiausiai 3 mm protektoriaus gylį, ekspertai rekomenduoja ne mažiau kaip 4 mm.

„Naujos padangos turi maždaug 8–10 mm gylio protektorių, o tai reiškia gerokai didesnį efektyvumą ir saugumą ekstremaliomis sąlygomis. Nusipirkę naudotas padangas su ribiniu protektoriaus gyliu, rizikuojate savo ir kitų saugumu kelyje“, – dėmesį atkreipia V. Oželis.

Ilgaamžiškumas: investicija, kuri atsiperka

Nors naujos padangos gali kainuoti daugiau, jos ilgainiui atsiperka. Naujos žieminės padangos tarnauja ilgiau, nes jų protektorius ir guma nėra tiek susidėvėję. Be to, naujos padangos dažnai yra gaminamos iš naujausių technologijų gumos mišinių, kurie yra atsparūs temperatūros pokyčiams ir lėčiau dėvisi.

„Naudotos padangos gali būti pigesnės, tačiau jos dažnai tarnauja trumpiau, nes protektorius jau būna dalinai susidėvėjęs, o guma – praradusi savo pradinį elastingumą. Tai reiškia, kad po kelių sezonų galbūt teks vėl keisti padangas, o tai galiausiai gali kainuoti daugiau nei vienkartinė investicija į naujas padangas“, – pabrėžia V. Oželis.

Gumos sudėtis ir efektyvumas esant žemoms temperatūroms

Žieminės padangos yra gaminamos iš specialių gumos mišinių, kurie išlaiko elastingumą esant žemoms temperatūroms. Tai labai svarbu, nes kietėjanti guma praranda savo gebėjimą efektyviai sukibti su keliu, o tai gali padidinti slydimo riziką. Naujos padangos garantuoja, kad guma yra šviežia ir išlaiko savo pradines savybes, užtikrindama geriausią įmanomą sukibimą ir saugumą.

„Naudotose padangose guma dažnai jau yra praradusi savo elastingumą, ypač jei jos buvo naudojamos kelis sezonus. Be to, naudotos padangos gali būti laikytos netinkamomis sąlygomis, dėl to guma dar labiau kietėja ir praranda savo efektyvumą. Tai ypač svarbu žiemą, kai kelių danga gali būti labai slidi ir bet kokia klaida gali baigtis avarija“, – sako V. Oželis.

Tikslus pritaikymas ir technologinė pažanga

Pasak specialisto, naujos padangos yra sukurtos naudojant naujausias technologijas, kurios padidina jų našumą įvairiomis sąlygomis.

„Gamintojai nuolat tobulina padangų konstrukciją, siekdami pagerinti sukibimą, stabdymo kelią, degalų efektyvumą ir užtikrinti kelionių automobiliu patogumą. Pirkdami naujas padangas, jūs gaunate produktą, kuris atitinka naujausius standartus ir technologijas, o tai reiškia geresnę vairavimo patirtį ir didesnį saugumą“, – teigia V. Oželis.

Naudotos padangos dažnai neatitinka šių naujausių technologinių sprendimų. Net jei jos atrodo gerai iš išorės, jų vidinė struktūra gali būti nusidėvėjusi ar pažeista, o tai neigiamai paveikia jų našumą. Naujos padangos užtikrina, kad gaunate geriausią įmanomą produktą, kuris yra pritaikytas šiuolaikinėms vairavimo sąlygoms.