Vairuoju

Filmo „Greiti ir įsiutę“ herojais tapti nepavyko – kelių policijos akiratyje chuliganiškai vairuojantys asmenys

Lietuvos kelių policijos tarnyba, gavusi vertingą informaciją apie nelegalias lenktynes ir chuliganišką vairavimą, į pagalbą pasitelkė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus. Lietuvos kelių policijos tarnyba suplanavo specialiąsias policines priemones: nežymėtais tarnybiniais automobiliais vykdė reidus naktimis, kitas viešojo ir neviešojo patruliavimo priemones, taip pat vykdė netikėtus reidus, nuolat stebėjo socialinius tinklus ir žinomas chuliganiško vairavimo „mėgėjų“ susirinkimo vietas.

2023 m. spalio 2–19 dienomis pareigūnai surengė tikslinius reidus ir operatyviai nustatė pažeidėjus Vilniuje, Dubliškų gatvėje, Savanorių pr., Vilniaus vakariniame aplinkkelyje, Geležinio Vilko gatvėje ir Vilniaus miesto sankryžose.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais Vilniaus apskrityje vien už pavojingą ir chuliganišką vairavimą iš viso surašyta daugiau kaip 150 protokolų. Šiems vairuotojams atimta teisė vairuoti transporto priemones. Per reidus nustatytos transporto priemonės, kurios neatitiko techninių reikalavimų. Panaikintas jų techninės apžiūros galiojimas. Pas tris vairuotojus rasta įtariama narkotinių medžiagų. Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Vienas „lenktynėse“ dalyvavęs vairuotas buvo neblaivus.

Kelių policijos pareigūnai labai sutelktai vykdė operaciją ir, surinkę įrodymus, įsigudrinusius surengti neteisėtas lenktynes ir juose dalyvaujančius asmenis nubaudė už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Chuliganiški ir pavojingi vairuotojų veiksmai demonstruoja nepagarbą kitiems eismo dalyviams ir kelią realų pavojų tiek savo, tiek visų eismo dalyvių gyvybei ir sveikatai.

„Visi pareigūnai veikė labai drąsiai, ryžtingai, sinchroniškai ir vienas kitam padėdami. Juos motyvavo bendras tikslas ir nuoširdus įsitraukimas į procesą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys.

Kaip teigia Vytautas Grašys, tai nebus vienkartinė akcija. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai ir toliau stebės situaciją, siekdami užkardyti tokius vairuotojų nusižengimus, kad grėsminga situacija Vilniaus mieste būtų suvaldyta ir kontroliuojama.

Praėjusią savaitę vykusio reido metu Vilniaus apskrityje nustatyti dar 42 įvairūs Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad nelegalios transporto priemonių lenktynes, pavojingas vairavimas, lenkimas draudžiamose vietose, vienu metu padaryti pažeidimai, keliantys grėsmę eismo saugumui (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str. 1 d.), užtraukia baudą nuo 170 iki 230 Eur ir privalomas teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 6 mėn.

Chuliganiškas vairavimas, t. y. pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui keliantis Kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų (Administracinių nusižengimų kodekso 420 str. 2 d.) užtraukia baudą nuo 450 Eur iki 550 Eur, privalomas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 2 metų.

Jeigu šie pažeidimai padaryti pakartotinai arba padaryti neblaivaus asmens, gali būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.