Sportas

Į Uteną atvykstą praėjusį sezoną NBA lygoje rungtyniavęs įžaidėjas

Jubiliejiniam klubo sezonui sudėtį besikomplektuojančioje Utenos „Juventus“ ekipoje – pirmasis legionierius. Į Uteną atvykstą praėjusį sezoną NBA G lygoje rungtyniavęs 26 metų 185 cm ūgio amerikietis Shannonas Scottas. Su įžaidėju pasirašyta vienų metų sutartis.
Niujorko „Long Island Nets“ ekipos marškinėlius praėjusį sezoną vilkėjęs amerikietis NBA G lygoje sužaidė 46 rungtynes ir per vidutiniškai 30,4 aikštelėje praleistos minutės pelnė po 9 taškus (37,4 proc. dvitaškių, 32,5 proc. tritaškių, 76,7 proc. baudų), parimdavo po 1,1 kamuolio, atliko po 5,9 rezultatyvaus perdavimo bei atkovojo po 5,1 kamuolio.
Išskirtinėmis gynėjui tapo sausio mėnesį vykusios rungtynės, kur jo atstovaujama „Long Island Nets“ užtikrintai įveikė Erio „BayHawks“ ekipą, o rekordinį pasirodymą surengęs S. Scottas prie komandos sėkmės prisidėjo atlikdamas net 20 rezultatyvių perdavimų, taip pat pridėjo 9 taškus bei perėmė 5 kamuolius.
„Šioje pozicijoje ieškojome žmogaus, kuris gali vadovauti komandai. Pelnomi taškai šį kartą nebuvo pirmoje vietoje. Shannonas visur, kur tik žaidė, turėjo 4–5 rezultatyvių perdavimų vidurkį. Mums būtent to ir reikia, – kalbėjo „Juventus“ ekipos direktorius Eimantas Skersis.
26-erių amerikietis ankščiau yra sulaukęs ir NBA klubų dėmesio. 2015 metais po gana sėkmingo pasirodymo NBA vasaros lygoje S. Scottas pasirašė trumpalaikę sutartį su Toronto „Raptors“ klubu, tačiau sužaidęs vos dvejas rungtynes pasiruošimo cikle atsisveikino su ekipa. 2018 metais žaidėją pasikvietė Bruklino „Nets“, bet žaidėjas neužsibuvo ir ten.
Per savo gana neilgą karjerą krepšininkas spėjo apšilti kojas ir Europoje. 2016–2017 metų sezone įžaidėjas atstovavo Lefkados „Doxa“ (Graikija) ekipai ir aukščiausioje šalies krepšinio lygoje vidutiniškai per 28,6 aikštelėje praleistos minutės pelnė po 8 taškus, atliko po 4 rezultatyvius perdavimus, perimdavo po 2 kamuolius ir pagal šį rodiklį buvo lyderis visoje lygoje.
„Juventus“ ekipą sustiprinęs gynėjas krepšinio subtilybių mokėsi iš savo tėčio Charlie Scotto, kuris kartu su JAV krepšinio rinktine 1968 metais iškovojo olimpinį auksą, o vėliau atstovaudamas Bostono „Celtics“ ekipai tapo ir NBA čempionu. Ch. Scottas taip pat yra įtrauktas į Džeimso Neismito krepšinio šlovės muziejų (Hall of Fame).
Pasiruošimą jubiliejiniam sezonui „Juventus“ krepšininkai pradės jau visai netrukus. Į pirmąją fizinio parengimo stovyklą, kuriai vadovauja klubo fizinio parengimo treneris Mindaugas Saulevičius, „Juventus“ krepšininkai rinkosi jau rugpjūčio 16 dieną.
„Juventus“ inf.