Savanorystės genas

 „Tai geriausia patirtis jaunam žmogui“ – ką apie savanorystę sako ją išbandžiusieji?

Jauni žmonės nuolat ieško prasmingų patirčių, kurios ne tik suteiktų naujų įgūdžių, bet ir padėtų atrasti savo stipriąsias puses bei įgyti vertingos gyvenimiškos patirties. Viena tokių galimybių – Jaunimo savanoriška tarnyba (JST), atverianti duris savanorystei, kuomet galima ne tik padėti kitiems, bet ir augti pačiam. Esu viena iš šios programos dalyvių, ir savo sprendimu džiaugiuosi kiekvieną dieną – savanorystė padeda išbandyti naujas veiklas, įveikti iššūkius ir susipažinti su bendraminčiais. Tai patirtis, kuri formuoja asmenybę ir suteikia neįkainojamų įžvalgų apie ateitį.

Kas yra Jaunimo savanoriška tarnyba?

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėnesių trukmės savanorystės programa, kurios metu jaunuoliai skiria apie 40 valandų per mėnesį veiklai akredituotoje organizacijoje. Dalyviai reguliariai susitinka su mentoriumi, kuris padeda reflektuoti patirtis, ugdyti svarbius gebėjimus ir atrasti savanorystės naudą. Baigę programą, savanoriai gauna oficialų pažymėjimą, o Lietuvos aukštųjų mokyklų stojamieji balai papildomi 0,25 balo – tai gali tapti pranašumu siekiant svajonių studijų.

Savanorystės galimybės yra itin plačios – nuo darbo su vaikais ar senjorais iki veiklų kultūros, meno, sveikatos ar socialinės paramos srityse. Tai puiki proga ne tik prisidėti prie visuomenės gerovės, bet ir išbandyti save skirtingose aplinkose.

Savanorystė padeda atrasti savo kelią

Gabrielė Gaurilovaitė, dabar studijuojanti viešąją komunikaciją, pirmą kartą apie JST programą išgirdo iš draugų. Ji pasirinko savanoriauti Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje, nes norėjo ugdyti naujus įgūdžius ir prisidėti prie kultūrinės veiklos. „Visada pasisakiau už savanorystę – tai geriausia patirtis jaunam žmogui,“ – sako ji. Gabrielė įsitikinusi, kad savanorystė padeda ne tik visuomenei, bet ir pačiam savanoriui – skatina asmeninį augimą, leidžia atrasti naujus talentus ir stiprybes.

Panašiai savo savanorystės kelią pradėjo ir Malvina Zvimblienė, dabar dirbanti veiklų jaunimui organizatore Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Ji buvo viena pirmųjų JST savanorių Panevėžyje ir šios programos dėka atrado savo profesinį kelią. Išbandžiusi savanorystę vaikų darželyje, Malvina suprato, kad pedagogo darbas jos netraukia, tačiau bibliotekoje atrado naujų galimybių. „Manau, kad savanorystė padeda ne tik kitiems, bet ir pačiam savanoriui – ji skatina tobulėjimą, suteikia drąsos ir pasitikėjimo savimi,“ – teigia ji.

Kodėl verta rinktis JST?

JST programa – tai ne tik galimybė padėti kitiems, bet ir neįkainojama patirtis, suteikianti savanoriams daugybę naujų gebėjimų. Gabrielė pasakoja, kad savanorystės metu išmoko dirbti komandoje, kūrybiškai spręsti problemas, tapo atviresnė naujoms idėjoms. Ji įsitikinusi, kad šios patirtys bus naudingos tiek studijose, tiek ateities darbe. Malvina pabrėžia, kad savanorystė padeda atrasti tai, kas iš tiesų patinka – kartais tai gali būti netikėta sritis, apie kurią anksčiau nė nesusimąstei. Be to, savanorystė ugdo atsakomybę, iniciatyvumą ir savarankiškumą – tai bruožai, kuriuos ypač vertina darbdaviai.

Esu įsitikinusi, kad kiekvienas jaunuolis, pasirinkęs JST programą, gali atrasti kažką, kas jam suteiks naujų įžvalgų apie save ir pasaulį. Tai galimybė mokytis, augti ir kurti prasmingus pokyčius tiek savo gyvenime, tiek visuomenėje.

Prisijunk prie JST programos jau dabar!

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai unikali galimybė augti, mokytis ir prisidėti prie visuomenės gerovės. Jei ieškai prasmingos veiklos, nori tobulėti ir įgyti vertingos patirties, prisijunk prie JST bendruomenės! Registracija vyksta nuolat, o daugiau informacijos gali rasti Jaunimo reikalų agentūros svetainėje: https://jra.lt/jaunimui/dalyvauk/registracija-i-jst.

Nepraleisk progos tapti pokyčių dalimi jau šiandien!

Savanorišką veiklą organizuojanti organizacija – VšĮ Jaunimo asmeninio tobulėjimo centras.

Teksto autorė – Kamilė Stamburaitė,

Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos savanorė