Mūsų sveikata

Šalyje paskelbus ekstremalią situaciją, prasitęsti receptą galima tiesiog telefonu

Vaistininkai pastebi, kad šalyje dėl koronaviruso paskelbus ekstremalią situaciją, klientai teiraujasi, ką daryti, kad nebūtų nutrauktas vaistų vartojimas. Nuo šiol pacientų vartojamų vaistų, medicinos pagalbos priemonių (MPP), įskaitant ir kompensuojamąsias, skyrimas galės būti pratęsiamas be apsilankymo pas šeimos gydytoją, užtenka tiesiog paskambinti į savo gydymo įstaigą ir pakalbėti su savo šeimos gydytoju.
Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Izabelė Juškienė sako, šiuo metu konsultavimas telefonu jau vyksta.
„Šiuo metu šalyje paskelbta ekstremali situacija dėl koronaviruso grėsmės. Atšaukiami įvairūs masiniai renginiai, žmonių prašoma kuo mažiau lankytis masinio susibūrimo vietose, taip pat ir poliklinikose. Dėl pacientų saugumo patvirtintas aprašas, kuriame nurodoma, jog pacientai, kuriems reikia tęsti vaistų ar medicinos pagalbos priemonių skyrimą, tai gali padaryti neatvykę į polikliniką. Tokiems pacientams rekomenduojame su savo šeimos gydytoju susisiekti telefonu, skambinant į Antakalnio poliklinikos registratūrą. Toks asmuo užregistruojamas nuotolinei gydytojo konsultacijai, kurios metu gydytojas išrašo elektroninį receptą, primena vaistų vartojimo tvarką ir aptaria kylančius klausimus“, – teigia gydytoja.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Asta Trumpienė sako, kad vaistinėse klientai teiraujasi, ką daryti, kad nebūtų nutrauktas gydymas, o į gydymo įstaigas eiti nesinori baiminantis užkrato.
„Norime padėti klientams ir džiaugiamės Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu leisti prasitęsti receptus nuotoliniu būdu. Tai labai aktualu šiomis dienomis, kai aplinkui siaučia virusai. Gyventojams tai svarbu ne tik epidemijų metu išvengti apsilankymų pas gydytojus, bet ir bet kuriuo metu tiems, kurie nuolat vartoja paskirtus ir tinkamus vaistus, kuriems nereikia papildomų tyrimų, kurie neturi jokių naujų atsiradusių nusiskundimų“, – sako „Eurovaistinės“ atstovė.
Pasak jos, šiuo metu, jeigu liga kontroliuojama, galima vaistus išrašyti iki 6 mėnesių gydymo laikotarpiui, tai reiškia, kad dabar įsigyjant vaistus jų pakaks iki rugpjūčio.
„Eurovaistinės“ inf.