Daugelį žmonių vargina nuolat šąlančios galūnės – rankos ir kojos ledinės, žmogus niekaip negali sušilti. Liaudies medicinos žinovai siūlo pasinaudoti jų patarimais.
Kaštonų vaisių užpilas, panašiai kaip ginkmedžio preparatai, pagerina kapiliarinę kraujo apytaką. Apie 100 g (11–12 vienetų) ką tik nukritusių kaštonų vaisių smulkiai supjaustykite arba stambiai sutarkuokite ir užpilkite 0,5 l medicininio spirito arba stipria švaria naminuke. Palikite šiltai ir tamsiai dvi savaites, paskui perkoškite ir gerkite po 5–10 lašų 4 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio.
Vartokite mėnesį, paskui padarykite 5 mėnesių pertrauką ir vėl gerkite mėnesį.
Geriausia gerti pradėti rudenį, kai atvėsta oras. Pirmą savaitę savijauta gali suprastėti. Šiluma į rankas ir kojas paprastai grįžta trečios savaitės pabaigoje.
Kaštonų vaisių žievės užpilas malšina sąnarių skausmą. Jų žievelę labai sunku nulupti, todėl aštriu peiliu perpjaukite vaisių pusiau ir kiek įmanoma išskobkite minkštimą. Kaštonų vaisių žieveles smulkiai supjaustykite ir suberkite į 0,5 l talpos stiklainį. Spiritu arba degtine (geriau namine) užpilkite ¾ stiklainio, laikykite tamsoje 3–4 savaites. Perkoškite ir užpilu vilgykite skaudamas vietas.
Atsargiai – skystis labai tepa, jį sunku išvalyti. Sakoma, kad skausmas sumažėja arba išnyksta beveik pusei paros.
Panašiai veikia ir kaštonų tepalas. Jį pasigaminkite taip: 100 g aliejaus supilkite į puodą ir kaitinkite vandens vonelėje iki virimo, paskui įberkite 30 g natūralaus smulkinto vaško. Kai jis išsilydys, nukelkite nuo ugnies ir maišydami supilkite 100 g pašildyto kaštonų žievelių užpilo (atsargiai, jis degus). Gerai išmaišykite.
Kai mišinys pravės, sukrėskite į stiklainį. Tepalas sukietėja, todėl prieš pat vartojimą atsipjaukite gabalėlį ir suminkštinkite jį puodelyje su karštu vandeniu. Skaudamą vietą plonai patepkite, uždenkite švaria marle, ant jos uždėkite celofano ir apriškite.