Kelionės

Žemė, kurioje Dievas įkūrė rojų ir į kurią visada norisi sugrįžti

Lolita Kaminskienė

                                                                                                                         Ketvirtoji dalis

Karštis

Į jį pakliūni iškart pravėręs oro uosto duris. Tampa aišku, kad visi atsivežti drabužiai, išskyrus marškinėlius be rankovių, šortus ir įsispiriamas šlepetes, bus nereikalingi. Todėl važiuojant į Tailandą ir reikia pasiimti tik šiuos išvardintus drabužius. Visus kitus galima nusipirkti. Drabužiai nėra brangūs.

Nuo karščio Tailande gelbsti vienas dalykas – kondicionierius. Be jo – nė žingsnio. Žinoma, jis nesinešiojamas rankinuke ar kuprinėje, bet kondicionieriai yra būtini ir yra visur: prekybos centruose, taxi, viešbučiuose, restoranuose, baruose, šventyklose, įstaigose, tailandiečių namuose. Pavasario ir vasaros mėnesiais Tailande „sušyla“ ik +40. Kaip ištverti? Na, tailandiečiai prie karščio pripratę. Sulaukę tokio karščio kaime gyvenantys tajai paprasčiausiai sėdi namuose, kuriuose, žinoma yra kondicionieriai, o visus darbus nudirba vakare ir anksti ryte. Miestiečius gelbsti kondicionieriai visose anksčiau išvardintose vietose.

„Vėsti“ Tailande pradeda spalio pabaigoje, kai temperatūra naktį nukrenta iki +25, +26 laipsnių. Šiaurės Tailande – ir dar daugiau. Dieną būna apie + 30. Šiek tiek labiau atvėsta žiemos mėnesiais. Lapkritį baigiasi ir liūčių sezonas. Bet smarkiai palyti gali ir lapkritį, ir gruodį. Lietūs Tailande, švelniai tariant, įspūdingi. Tropiniai. Jie  paprastai būna lydimi žaibų, griaustinio ir kurtinančio triukšmo. Dangus praplyšta tiesiogine to žodžio prasme ir ant žemės krenta toks vandens kiekis, kuris primena krioklį ir kuris gali nušluoti nuo žemės paviršiaus viską, kas tik pasipainios jo kelyje. Skėtis šiuo atveju nepadeda. Bet, paradoksas, – praeina kiek laiko ir lietaus kaip nebūta. Jei vandens krioklys užgriuvo naktį, ryte nerasite nei balutės. Deja, lietus karščio nesumažina. Atvirkščiai,  tampa dar karščiau ir drėgniau.

Lapkritį Tailande prasideda turistinis sezonas. Jis tęsiasi iki kovo. Žinoma, jei yra mėgstamas + 35 ir didesnis karštis, galima keliauti ir kitais mėnesiais. Bet tada poilsis bus labiau varginantis, nei atpalaiduojantis. Be to, Tailando saulė nėra labai draugiška. Nuo jos reikia slėptis po kepurėmis ir apsauginiais kremais. Net jei saulė dieną slepiasi po debesimis, ji vis tiek yra pavojinga.

Išeiti pasivaikščioti dienos metu Bankoko, Krabio ar kokio kito miesto gatvėmis nėra geras sprendimas. Galima paėjėti kokį 100 ar 200 metrų ir pradedi jausti, kaip nugara  ir veidu bėga prakaito upeliai, kaip prie kūno prilimpa sudrėkę marškinėliai. Ir imi dairytis kokio netoliese esančio taksi ar tuktuko, kad  nuvežtų į reikiamą vietą. O visi lauke, gatvėse, keliuose dirbantys tailandiečiai, saugodamiesi saulės, dėvi drabužius ilgomis rankovėmis, veidą paslėpę po kaukėmis ir dar užsidėję kepures su bryliais. Žiūri ir galvoji: kaip jie „neiškepa“ tokiame karštyje?

Bus daugiau