Aktualijos

Žmogus, kuris ne tik klausia, bet ir nori išgirsti atsakymą

Vida Garunkštytė – Utenos Antano ir Motiejaus miškinių viešosios bibliotekos direktorė, Utenos krašto garbės pilietė. Ją kalbina Vytautas Kazela.

Trys žodžiai, kuriais galėtumėte apibūdinti save.

Oi, labai sunku man save apibūdinti. Manau, kad esu atkakli, tikra aukštaitė, stengiuosi būti sąžininga. Aš jau tiek daug metų esu tame pačiame mieste ir dirbu toje pačioje darbovietėje, kad mano draugai ir bendradarbiai mane tiksliau apibūdintų. Su kokiomis moralinėmis nuostatomis, įgytomis tėvų namuose, išėjote į gyvenimą?

Kai mirė mano tėtis, man buvo aštuoneri, tad mama diegė man gyvenimo nuostatas: pirmiausia – viską turi daryti pats, nėra neįveikiamų darbų ir neišmokstamų dalykų; turi visada padėti kitam ir bet kokioj gyvenimo situacijoj išlikti padoriu žmogumi.

Filmas, kuriame norėtumėte gyventi?

Tikrai ne katastrofų trileris. Manau, kad dokumentiniame kine Naujojoje Zelandijoje. O kur dabar saugiausia vieta – gal kas nors žino?

Romano veikėjas, kuriame matote daug savęs. Nežinau, niekada apie tai negalvojau. Knyga (grožinė), kuri tau patinka, turbūt yra ta, kai tu su autorium panašiai vertini visus dalykus, tik nemoki taip sklandžiai papasakoti. Tai turbūt kiekviena patikusi knyga yra dalis manęs. Klausimas, kurio vengiate. Asmeninių klausimų vengiu. Ne todėl, kad turėčiau ką slėpti – manau, kad asmeniniai dalykai yra man ir mano artimiesiems.

Žmogus, kuris šalia. Koks jis?

Kuris klausia: kaip sekasi? Ir nori išgirsti atsakymą.

Laimės formulė

Kai visko pakanka ir tai supranti…

Ar darbo kabinete turite savo šeimos nuotrauką?

Ne. Darbai, idėjos, kurie dar laukia savo eilės. Pakalbėsim po force majeure… Esate vyturys ar pelėda?

Tikrai vyturys. Ar yra tekę užlipti ant to paties grėblio?

Tekę daug kartų, nes esu tikra aukštaitė – pirma padarau, tada – pagalvoju.

Ačiū Dievui, su metais vis mažiau nutinka. Jūs tas, kuris stačia galva puola į avantiūrą ir tikisi gerti šampaną, ar visgi esate linkęs svarstyti, analizuoti?

Vyresnis amžius turi privalumų: daugiau galvoji ir analizuoji, bet avantiūrizmo manyje dar likę ir noriu, kad jo būtų kuo mažiau.

Ar turite firminį patiekalą? (Ką be to, kad mokate išvirti kiaušinį, dar galėtumėte paruošti pusryčiams ar vakarienei?)

Turiu firminį citrininį pyragą, kurį perėmiau iš a. a. savo sesers Nijolės. Dažnai jį gaminu. Ką savo gyvenime planuojate keisti nuo pirmadienio? Dabar jau nieko neplanuoju.

Utenoje labiausiai pasigendate…

Anksčiau pasigesdavau naujo kelio Utena – Vilnius, o dabar pasigendu buvusio puikaus laiko.