Aktualijos

„Utenos trikotažo“ darbuotojų iniciatyva: per sekmadienį pasiuvo per 10 000 kaukių medikams

Koronavirusui sparčiai plintant, o gydymo įstaigose, ypač regioninėse, senkant būtiniausių apsaugos priemonių atsargoms, beveik 100 SBA grupės įmonės „Utenos trikotažas“ darbuotojų nusprendė savanoriškai padėti medikams. Jie kovo 20 d. siuvo apsaugines kaukes, kurios bus dovanojamos įvairioms gydymo įstaigoms. Iš viso sekmadienį pasiūta daugiau kaip 10 000 apsauginių kaukių.

„Esu sujaudintas mūsų darbuotojų geranoriškumo skirti savo laisvą laiką pagalbai šalies medikams. Mūsų žmonės su užsidegimu kibo į darbus nuo pat ryto. Susisiekus su medicinos įstaigomis, paaiškėjo, kad poreikis apsauginėms kaukėms – didžiulis. Tad kol valstybės užsakytos papildomos medicininės apsaugos priemonės pasieks Lietuvą, medicinos įstaigų darbuotojai galės naudotis „Utenos trikotaže“ šiandien pasiūtomis mažiausiai 10 000 kaukių,“ – sako „Utenos trikotažo“ vadovas Petras Jašinskas. Anot jo, prie pagalbos medikams iniciatyvos prisijungė per 90 siuvėjų, technologų, sukirpėjų ir kitų įmonės darbuotojų. „Situacija dėl koronaviruso blogėja ne dienomis, o valandomis. Medikų darbas šiuo metu ypač pavojingas ir svarbus, tad jiems būtina saugoti savo pačių sveikatą. Iš Utenos ligoninėje dirbančios draugės žinau, kad jiems labai trūksta apsaugos priemonių. Mes jaučiame pareigą prisidėti tuo, kuo galime, ir tai yra mūsų padėkos ženklas medikams“, – sako siuvėja Asta Krivičienė. Visiems darbuotojams už darbą per laisvadienį bus mokamas atlyginimas. „Utenos trikotaže“ medicinos įstaigoms pasiūtos kaukės yra iš šimtaprocentinės švelnios medvilnės, kad nedirgintų veido odos. Jas dezinfekavus ar išskalbus 95 laipsnių temperatūroje, naudoti galima ne kartą. Kaukes planuojama išdalinti Utenos ir didžiųjų miestų ligoninėms, taip pat Ukmergės, Ignalinos, Raseinių medikams, nes tuose regionuose jau nustatyta koronaviruso atvejų ir apsaugos priemonių sveikatos specialistams reikia kuo daugiau. Viena pirmųjų „Utenos trikotaže“ pasiūtų kaukių partija jau perduota Utenos ligoninei ir poliklinikai. Sulaukusi daugybės medikų, vaistininkų ir įmonių užklausų bendrovė „Utenos trikotažas“ masinę daugkartinių medžiaginių kaukių gamybą pradėjo dar savaitės viduryje.

Pasak „Utenos trikotažo“ vadovo P. Jašinsko, šiuo metu numatyta pagaminti arti 100 tūkst. medžiaginių kaukių. Savaitės pradžioje jas planuojama pasiūlyti įsigyti visiems pirkėjams el. parduotuvėje www.utenostrikotazas.lt. Sparčiai augant poreikiui, gamybą numatoma plėsti. Tiesa, jei rinkoje nepritrūks žaliavų.

„Utenos trikotažo“
inf.