Aktualijos

Utenos miesto šventė prasidės Vilniuje ir po savaitės baigsis Utenoje

Vytautas KAZELA. Prasideda rugpjūtis, ir mes visi pradedame galvoti apie miesto šventę. Kokia jį bus? Kokios naujovės laukia uteniškių ir miesto svečių? Į šiuos ir kitus klausimus atsakyti ir papasakoti apie būsimos šventės kontūrus sutiko Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas.
Šiais metais norėjome padaryti kuklesnę miesto šventę, bet ji bus kuklesnė pinigine prasme, nes kviesime mažiau scenos žvaigždžių. O programos prasme šventė bus gana įvairi ir užtruks ne vieną dieną.
Šįmet sugalvojome vieną naują dalyką – Utena miesto šventę pradės švęsti Vilniuje rugpjūčio 21 dieną, taip duoklę atiduosime iš Utenos kilusiems mokslininkams, meno žmonėms. Beje, uteniškių kraštiečių draugija yra labai gausi ir veikli. Norime pagerbti tuos žmones, nes dauguma jų yra garbaus amžiaus ir ne kiekvienas gali atvykti į Uteną. Yra noras pagerbti žinomą mokslininką, mūsų kraštietį Romą Pakalnį, todėl neatsitiktinai pasirinkta ir renginio vieta – Verkių dvaro parkas.
Čia Verkių dvaro rūmuose įsikūrusiam Botanikos institutui ilgus metus ir vadovavo R. Pakalnis. Tą dieną Vilniuje įvyks ne vienas koncertas, kuriuose pasirodys mūsų meno kolektyvai. Ten mes nusivešime ir mūsų tautodailininkus, surengsime jų kūrybos ekspoziciją, kai kuriuos darbus norintys galės ir įsigyti. Šiuo renginiu mes pasveikinsime Vilnių su artėjančiu jubiliejumi. Malonu, kad Utena, jau atšventusi savo jubiliejų, yra 61 metais senesnė už Vilnių. Renginiai Verkių dvaro parke netoli rūmų prasidės 12-ą ir baigsis 18 valandą.
Rugpjūčio 23 dieną, antradienį, šventė tęsis Utenoje. Tai bus susitikimų diena. Tą vakarą bus ir lietuviško kino peržiūra, ir ukrainiečių koncertas pagerbiant žuvusius už laisvę Ukrainos karius. Rugpjūčio 23-ioji yra Baltijos kelio diena ir dėl to mes bandome susieti šią dieną su istorinėmis paralelėmis. Tiek antradienį, tiek kitomis dienomis renginiai vyks prie Utenos kultūros centro, tik skirtingose erdvėse.
Trečiadienį rugpjūčio 24-ąją, jie persikels į Kultūros centro pievą prie Aušros gatvės. Kol kas ši pieva neturi pavadinimo, todėl mes ją simboliškai pavadinsime Laimės skveru. Labai tikimės, kad į mūsų idėją šią vietą pavadinti Laimės skveru palankiai pažiūrės rajono tarybos nariai ir įteisins šį pavadinimą. Daugiau nieko nereikės daryti – sklypas yra suformuotas ir priklauso savivaldybei. Trečiadienį čia bus pastatytos angelų skulptūros, kurios papuoš Laimės skverą. (Tęsinys 2022 08 03 laikraštyje)