Aktualijos

Utenoje veiks nemokamas interaktyvus pabėgimo kambarys apie kovą su klimato kaita

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą – gegužės 30 dieną jis lauks lankytojų Utenos kultūros centro aikštėje. Pabėgimo kambario dalyviai turės galimybę patikrinti ir pagilinti savo žinias apie tvarumą, aplinkosaugą bei ES iniciatyvas kovos su klimato kaita srityje.
Kodų, žaidimų ir galvosūkių kambario užduotis vienu metu galės atlikti keturių dalyvių komanda. Jie per mažiau nei 30 minučių turės pasistengti, kad Žemė taptų žalesnė ir švaresnė, spręsdami uždavinius bei ieškodami atsakymų, kaip būtų galima išvalyti vandenynus, atsodinti miškus, išvalyti orą – tam, kad čia gyventi būtų gera ne tik žmonėms, bet ir visiems kitiems planetos gyventojams.
„Kovoje su klimato kaita kiekvienas turime išmokti gyventi taip, kad kuo mažiau kenktume mūsų planetai. Kartais užtenka atkreipti dėmesį į iš pažiūros nedidelius dalykus – į tai, ką valgome, kokius daiktus naudojame, kaip prausiamės, kuo rengiamės ar kaip vykstame į darbą. Kviečiu visus išmėginti šį pabėgimo kambarį ir interaktyviu būdu sustiprinti savo žinias apie tvarų, aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą“, – teigia projektą „Misija: Žaliasis kursas“ inicijavusio Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė.
Interaktyvus pabėgimo kambarys kelionę po Lietuvą pradėjo gegužės pradžioje Vilniuje. Per vasarą jis aplankys iš viso tuziną šalies miestų. Kiekviename jų vyks dalyvių varžybos, o greičiausios komandos bus apdovanotos suvenyriniais Europos Parlamento biuro Lietuvoje prizais.
Pabėgimo kambarys Utenoje veiks nuo 12 iki 20 val. Nemokamai užsiregistruoti ir rasti daugiau informacijos galite adresu http://zaliaeuropa.eu/.