Aktualijos

Tuštumą užpildanti Aušrinės Garsonaitės muzika

Rasa MILERYTĖ

Iš Utenos kilusi fortepijonininkė Aušrinė Garsonaitė sako, kad muzika jai padeda užpildyti tuštumą ir pakylėja virš žemiškųjų rūpesčių ir rutinos. Nuo septynerių metų muzikos mokyklą lankiusi mergina šiandien pradeda savo, kaip atlikėjos, solinę karjerą ir dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus miuziklo mokykloje. „Paauglystėje galvojau ir apie kitas profesijas, nebuvo taip, kad visą laiką būčiau aiškiai jautusi, jog gyvenimą privalau susieti su muzika, bet šiandien jau neįsivaizduoju savęs jokioje kitoje srityje“, – sako A. Garsonaitė.

Tarp muzikos garsų – nuo ankstyvos vaikystės
Etnomuzikologų Rimos ir Raimondo Garsonų dukra A. Garsonaitė muziką, kiek pamena, girdėjo nuo mažų dienų. Trejų metų mergaitę tėvai pradėjo vežiotis į muzikologines ekspedicijas, o namuose stovėjęs pianinas tarsi kvieste kviesdavo paliesti klavišus. „Su šeima žiūrėdavome nemažai muzikinių laidų ir vienu metu panorėjau tapti smuikininke. Visą laiką grojau dviem instrumentais, bet taip išėjo, kad pagrindinis visgi fortepijonas“, – pasakojo muzikantė.
Būdama septynerių Aušrinė pradėjo lankyti muzikos mokyklą, o sulaukusi trylikos, paskatinta mokytojos ir tėvų, įstojo į Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą.

Tęsinį skaitykite 2021 02 10 „Utenyje“