Aktualijos

Svarbiausia – racionalus elgesyssu mokesčių mokėtojų pinigaisir pagarba žmogui

Prieš tris savaites darbą pradėjo išrinktas Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas. Kokie pirmieji įspūdžiai? Kokie pokyčiai laukia savivaldybės administracijos ir savivaldybei pavaldžių įmonių ir viešųjų įstaigų? Į šiuos ir kitus Vytauto Kazelos klausimus atsako naujasis Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas.

Pirmosios trys savaitės prabėgo labai greitai. Beveik be laisvadienių. Darbas susideda iš kelių dalių. Pirmiausia, darbas su dokumentais ir potvarkių pasirašymas. Uždelsi kiek ir savivaldybės administracijos darbas ims strigti. Kita sritis – gyventojų priėmimas. Gal visada, kai pasikeičia vadovai, jų padaugėja. Kol kas tie srautai ypač dideli ir klausimų spektras labai platus. Vyksta ir pasitarimai su savivaldybės skyriais. Vėliau susitiksime su seniūnijų, savivaldybei priklausančių įmonių ir įstaigų darbuotojais. Yra dar visokių neplanuotų reikalų. Be septintos valandos vakaro išeiti iš darbo kol kas nepavyksta. Bet žinojome, kur einame ir kas laukia. Komanda jauna ir stipri. Susitvarkome. Aišku, kažkiek nukenčia šeima, bet tai laikui bėgant, manau, susitvarkys.
Praėjo trys savaitės, įvyko du tarybos posėdžiai. Kaip pavyko suformuoti komandą ir kas už ką bus atsakingas? Kas kuruos vieną ar kitą sritį?
Galvojau, kad suformuoti komandą bus paprasčiau, bet nebuvo taip paprasta. Žiūrėjome ir į kompetenciją, ir į rinkėjų pasitikėjimą. Atsakingas administracijos direktoriaus pareigas pasiūlėme Pauliui Čyvui. Jis pagal rinkėjų pirmumo balsus buvo antras. Kadangi mūsų sąraše buvę gydytojai į jokias pozicijas nepretendavo – jie nori ir toliau dirbti savo darbą, todėl mero pavaduotoja tapo Daiva Pečionė. Ji kuruos švietimą, kultūrą, socialinę apsaugą ir sveikatos priežiūrą. Į antrą vicemero postą koalicijos partneriai pasiūlė Rimantą Dijoką. Jam priskirta seniūnijos, kaimo reikalai, melioracija, aplinkosauga, statybos. Jis pagal profesiją yra inžinierius statybininkas, todėl jam šios sritys ir suprantamos, ir artimos. Ilgai įkalbinėjom Gytį ir Gerdą, kad atsisakytų tarybos narių mandatų ir ateitų dirbti į vykdomąją valdžią mero patarėjais. Abu turėjo darbus, abu jauni. Labai džiaugiuosi, kad pagaliau abu sutiko.

Tęsinį skaitykite 2023 05 13 „Utenyje“