Aktualijos

Su uteniškiais atsisveikinantis kunigas Kęstutis Palepšys: „Linkiu išlikti tikinčiais žmonėmis“

Rasa MILERYTĖ. Panevėžio vyskupija paskelbė apie pasikeitimus parapijose. Po rotacijos Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Palepšys perkeliamas į Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros parapiją. nuo 2012-ųjų tarnystės kelią Utenoje ėjęs K. Palepšys „Uteniui“ sakė, kad džiaugiasi čia praleistais metais ir Utenos žmonės jam visada išliks brangūs, bet yra pasiruošęs pasikeitimams.
Kunigas K. Palepšys sakė vis dar pamenantis, jog prieš aštuonerius metus į Uteną atvyko su džiugia nuotaika: šis paskyrimas jam buvo netikėtas, bet malonus.
„Pradžia visada yra įdomi. Žmonės pirmaisiais mėnesiais tiria kunigą, kunigas irgi tiria situaciją, yra ir visokių juridinių, praktinių dalykų, kuriuos reikia perimti, bet aš viską priėmiau labai gerai ir tikrai labai džiaugiausi, – pirmuosius tarnystės mėnesius Utenos parapijoje prisiminė kunigas. – Šis kraštas man buvo žinomas, nes mano tėvai gyvena Vyžuonose ir aš pats augau beveik Utenoje.“
K. Palepšys kalbėjo, kad palikti uteniškius jam liūdna, tačiau į perkėlimą nežiūri kaip į bausmę ir pasitiki vyskupo sprendimu: matydamas visos parapijos gyvenimą jis nusprendžia, kur kuris kunigas labiausiai pasitarnaus žmonėms. Pasak dvasininko, kai per ilgai užsibūnama vienoje vietoje, kyla rizika, kad dvasinio vadovo polėkis prislops. Pasidomėjus, ar, turint ilgai besitęsiantį ryšį su žmonėmis, tarnystė nebus tvirtesnė, pašnekovas aiškino, jog kunigo tikslas – padėti žmonėms eiti tikėjimo keliu, o kur jis tai darys, nėra esminis dalykas. Bet kurioje parapijoje, sakė kunigas, reikia dėti visas pastangas. (Tęsinys 2020 07 18 tęsinys)