Aktualijos

Šokio puoselėtoja

Iš arti

Šiais metais vėl atnaujiname rubriką „Iš arti“, kurioje stengsimės žinomus žmones, vadovus, valdininkus parodyti iš kitos – žmogiškosios – pusės. Pirmoji šių metų mūsų pašnekovė – antrą kadenciją Utenos savivaldybės taryboje dirbanti Utenos kultūros centro „Vieversos“ šokių ir dainų ansamblio, pelniusio pačius aukščiausius tarptautinius apdovanojimus, vadovė Roberta Macelienė. „Vieversos“ vadovė R. Macelienė triumfavo Rumunijos Bistritos mieste vykusiame Tarptautinių folkloro asociacijų sąjungos IGF 70-mečiui skirtame renginyje. Žinoma šalies choreografė įvertinta pagrindiniu prizu, garbingai dar vadinamu folkloro „Oskaru“.
Folkloro „Oskaras“ – „Gold Star“ („Aukso žvaigždė“) yra aukščiausias Tarptautinės folkloro asociacijų sąjungos IGF apdovanojimas, įsteigtas 2008 metais. Jis teikiamas už pasiekimus populiarinant folklorą ir tautinės kultūros bei folklorinio judėjimo plėtojimą.
R. Macelienę kalbino Vytautas Kazela.

Su kokiomis moralinėmis nuostatomis, įgytomis tėvų namuose, išėjote į gyvenimą?
Gimiau Pakruojo rajone, Linkuvoje. Motina mus augino viena. Mūsų šeimoje moralinės nuostatos buvo labai stiprios. Tai – pareigos jausmas, atsakomybė, sąžiningumas ir darbštumas. Visiems buvo paskirstomi darbai, ir juos turėjai atlikti sąžiningai ir kokybiškai. Mamos žodis buvo aiškus – neleidžiantis išsisukinėti ar ginčytis. Aš iki šiol prisimenu mamos pasakytus žodžius: tave pamatyti ir girti turi kiti, o ne tu pati.

Tęsinį skaitykite 20 20 01 29 „Utenyje“