Aktualijos

„SBA Grupė“ „Utenos trikotažo“ vadovybei suteikė galimybę įsigyti 10 proc. įmonės akcijų

Tęsdama vadovų motyvacijos praktiką „SBA Grupė“ su trimis „Utenos trikotažo“ vadovėmis pasirašė opcionų sutartį, pagal kurią jos (su sutuoktiniais) bendrai galėtų įsigyti iki 10 proc. šio vieno didžiausių Vidurio ir Rytų Europos tekstilės gamintojų akcijų. Įvykdžius numatytas sąlygas bendrovės generalinė direktorė Nomeda Kaučikienė už simbolinę kainą galėtų nuosavybėn perimti iki 5 proc., valdybos pirmininkė Dovilė Tamoševičienė ir gamybos departamento direktorė Lina Skačkovienė – po 2,5 proc. „Utenos trikotažo“ akcijų.

„SBA visuomet yra pasirengusi suteikti galimybę ypač atsidavusiems, profesionaliems ir maksimalią energiją tikslui atiduodantiems mūsų vadovams tapti verslų bendrasavininkais ir dalintis su jais pelnu. Tą rodo mūsų ilgametė praktika. Tokia partnerystė yra ir pasitikėjimo išraiška, ir kelionė kartu laimėjimų link. Buvimas verslo savininku ir „skin in the game“ jausmas dar labiau įpareigoja. „Utenos trikotažo“ vadovės jau įrodė kompetenciją, didžiulį ryžtą, ambiciją ir gebėjimus transformuoti įmonę bei gerokai sustiprinti jos lyderystę konkurencingose pasaulinėse tekstilės rinkose“, – sako „SBA Grupės“ prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Pažangus SBA grupės įmonėje skatinimo akcijomis ir opcionais modelis naudojamas jau kurį laiką, o verslų bendraturčiais arba opcionų savininkais yra tapę tiek baldų, tiek tekstilės, tiek nekilnojamojo turto įmonių vadovai.

„Utenos trikotažas“ yra didžiausia ir viena moderniausių trikotažo produkcijos gamybos įmonių Vidurio ir Rytų Europoje. Pagrindinės „Utenos trikotažo“ veiklos sritys – inovatyvių medžiagų vystymas ir drabužių gamyba pažangiems tarptautiniams prekių ženklams. „Utenos trikotaže“ taikomas vertikaliai integruotos gamybos modelis, kuomet viskas – nuo dizaino koncepcijos ir verpalo iki galutinio produkto – sukuriama po vienu stogu.

Būdama SBA grupės, kurią sudaro daugiau kaip 30 įmonių, dalis, „Utenos trikotažo“ grupė valdo tris tekstilės gamybos fabrikus – AB „Utenos trikotažas“ (Lietuva), AB „Šatrija“ (Lietuva) ir OAO „Mrija“ (Ukraina). Aplinkosaugos ir socialinės atsakomybės įsipareigojimai apima visas „Utenos trikotažo“ gamybos ir veiklos sritis – nuo natūraliai auginamų pluoštų, cheminių medžiagų naudojimo gamyboje ir jų poveikio aplinkai, pagaminto drabužio savybių iki sąžiningo atlygio darbuotojams ir absoliutaus gamybos procesų skaidrumo.  Pasaulinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ pripažino SBA grupės bendrovę „Utenos trikotažas“ pirmąja pasaulyje, atitinkančia „Greenpeace“ tekstilės gamybos standartą. Grupės pajamos pernai sudarė 34,5 mln. Eur.