Aktualijos

Povilas Stumbrys: Vokietijoje niekas neklausia, kiek tau metų

Vytautas Kazela

Povilas Stumbrys gerai žinomas uteniškiams, nors gimė ir užaugo Rokiškio rajone. Paklaustas, kaip atsidūrė Utenoje, jis šypsosi ir sako: „Esu meilės tremtinys.“
Žmonos tėvai gyveno Utenoje, nors buvo Dusetų krašto žmonės. Įsibėgėjus melioracijai jie persikėlė ne į Dusetas, bet į Uteną. Žmona Danguolė Bislytė – žinoma sportininkė, TSRS sporto meistrė. Jos treneris Algirdas Kaušylas. Ji ir dirbo Utenoje. Todėl jaunai šeimai apsispręsti, kur bandyti leisti šaknis ir kurti savo gyvenimą, nebuvo labai sunku. Sutuoktiniai nusprendė iš pradžių bandyti Utenoje, o jei čia nepavyktų, žvalgytis arčiau Povilo tėvų.
Į Uteną jauna šeima persikėlė 1988 metų birželio mėnesį. Povilas, diplomuotas veterinarijos gydytojas, įsidarbino tuometiniame Biliakiemio kolūkyje. Paskui vyriausiuoju veterinarijos gydytoju dirbo Jeronimo Uborevičiaus kolūkyje, dar vėliau Radeikių žemės ūkio bendrovėje. Sumažėjus gyvulių, teko ieškotis darbo Utenoje. įsidarbino AB „Utenos mėsa“ vyriausiuoju veterinarijos gydytoju. 2002 metais buvo paskirtas „Utenos mėsos“ generaliniu direktoriumi. Šiose pareigose dirbo beveik dvejus metus, bet pasikeitė akcininkai ir Povilui teko ieškoti naujos darbo vietos. Jis laimėjo konkursą Anykščių ne maisto prekių inspekcijos vadovo pareigoms eiti. Su krikščionių demokratų partija buvo išrinktas Utenos rajono savivaldybės tarybos nariu.
Kaip prisimena pats Povilas, tada Utenos rajono meras Alvydas Katinas ir kiti rajono vadovai ėmė įkalbinėti, kad Utenoje reikia statyti regioninį sąvartyną. Tuomet dar nebuvo net įkurta bendrovė, kuri vykdytų šį projektą. P. Stumbrys ir įkūrė regioninį atliekų tvarkymo centrą, ir tapo pirmuoju jo direktoriumi. Sekėsi neblogai – įkurta įmonė, pastatytas regioninis sąvartynas, uždarytas 101 vietinis sąvartynas.

Tęsinį skaitykite 2022 01 19 „Utenyje“