Aktualijos

Portale epaveldas.lt – galimybė tyrinėti krašto ir šeimos istoriją

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia naudotis didžiausiu suskaitmeninto ir skaitmeninio paveldo portalu www.epaveldas.lt. Jame rasite daugiau kaip pusę milijono kultūros paveldo objektų, tarp jų – ir su jūsų kraštu susijusių spausdintų (knygų ir periodinių leidinių) ir rankraštinių dokumentų, nuotraukų, muziejų eksponatų. Taip pat portale yra įvairių laikotarpių šalies ir miestų, regionų žemėlapių, skaitmenintų architektūros, gamtos objektų. Gausu garso ir vaizdo įrašų – nuo nostalgiškų pirmųjų lietuviškų plokštelių, autentiškų liaudies dainų iki literatūrinių garso įrašų ir dokumentinių filmų. Be to, portale įdiegta programinė įranga, tad galima klausytis muzikos iš natų. Besidomintiesiems šeimos genealogija siūloma tyrinėti Romos katalikų bažnyčios gimimo, santuokos ir mirties knygas.

Portalo turinį nuolat pildo bibliotekos, muziejai, archyvai, moksliniai institutai, aukštosios mokslo įstaigos, tyrimo centrai ir kitos institucijos. Kuriamos įvairios kolekcijos, virtualios parodos, tinklaraščiai. Registruoti portalo vartotojai turi galimybę patys kurti parodas, tinklaraščius, žemėlapius ir jais dalintis.

Kaip naudotis portalu www.epaveldas.lt

Neprisijungę prie portalo galite atlikti kultūros paveldo objektų paiešką, juos peržiūrėti ir dalintis, klausytis garso įrašų. Paiešką geriausia atlikti viršutinėje meniu juostoje pasirinkus punktą „Naršyti“: įvesti paieškos žodį (geriausia jo šaknį) ir pagal poreikį pasirinkti kitus paieškos kriterijus (laikotarpį, vietovardį, kultūros objekto tipą, rūšį ar pan.).

Svarbu žinoti, kad portalo ibiblioteka.lt vartotojai prie epaveldas.lt gali jungtis su tais pačiais prisijungimo duomenimis (iš naujo registruotis nereikia). Jeigu nesinaudojate nė vieno iš šių portalų paslaugomis ir norite tapti tapatybę patvirtinusiu portalo epaveldas.lt vartotoju, prie jo prisijungti galite per savo „Google“ ar „Facebook“ paskyrą arba el. valdžios vartus. Rekomenduojame pirmiausia susipažinti su portale pateikiama informacija „Pirmą kartą portale“ (viršutinėje meniu juostoje) ir „Dažniausiai užduodami klausimai“ (DUK apatinėje meniu juostoje). Prireikus pagalbos visada galima rašyti el. paštu epaveldas@lnb.lt.