Aktualijos

Poezijos pavasaris 2024 Utenoje

Kaip ir kiekvienais metais, pavasaris į Uteną atneša poezijos bangą. Šiandieną, šviečiant ir šildant pavasarinei saulei, Dauniškio ežero pakrantėje skambėjo gražiausios eilės ir muzika, čia savaitės pabaigą ir naujos savaitės pradžią pasitikome kartu su tarptautiniu poezijos festivaliu „Poezijos pavasaris 2024“. Savo eiles susirinkusiems dovanojo: poetai Juozas Žitkauskas, Vytas Dekšnys, Donatas Petrošius, Aistis Žekevičius, Tomas Petrulis, Lietuvoje gyvenanti baltarusių poetė Sabina Brilo, Alvydas Katinas, Vytautas Kaziela, Regina Katinaitė-Lumpickienė, Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė, skaitovas Juozas Šalkauskas.

Muzikinius kūrinius atliko: aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis. Renginį moderavo Juozas Žitkauskas.

Taip pat popietės metu pasveikinome ir bibliotekos bičiulį poetą, publicistą Vytautas Kaziela, kuris šiais metais tapo jubiliejinio 60-ojo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. Jis apdovanotas už eilėraščių knygą „Neatsimerk, Viešpatie“, taip pat ši autoriaus knyga poezijos kategorijoje išrinkta ir „Metų knyga 2023“. Norime dar kartą širdingai pasveikinti bičiulį Vytautą Kazielą. Laureatui premija bus įteikta „Poezijos pavasario“ festivalio baigiamajame vakare, kuris vyks gegužės 26 dieną Vilniaus rotušėje. 💐

Utenos A. ir M Miškinių biibliotekos inf.