Aktualijos

Nuotolinis būdas gauti šimtukus nesutrukdė

Sunkiai įveikiamas virusas sujaukė buitį, darbus, planus. Neaplenkė ir švietimo sistemos, privertęs visą švietimo bendruomenę dirbti nuotoliniu būdu. Virusas šiemet neleido suburti draugėn ir gimnazistų, išlaikiusių brandos egzaminus šimtukais. Jie ir jų bendraklasiai – pirmieji nuotoliniu būdu mokyklą baigę abiturientai.
Bet šimtukininkai nebuvo pamiršti. Brandos egzaminų aukščiausius įvertinimus gavę gimnazistai buvo pasveikinti savose mokyklose, kiekvienam įteikiant Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėkas už labai gerą mokymąsi ir puikius valstybinių brandos egzaminų rezultatus bei atminimo dovanėles.
Iš viso 2019–2020 mokslo metais Utenos rajone mokslus baigė 14 šimtukininkų, kurie surinko 16 šimtukų (2017 m. buvo gauta 11 šimtukų, 2018 m. – 23, 2019 m. – 18). Už lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą – 3 šimtukai (2018 m. – 1, 2019 m. – 2), anglų kalbos – 9 (2017 m. – 5, 2018 m. – 15, 2019 m. – 11), rusų kalbos – 2, fizikos – 1, informacinių technologijų – 1.
Daugiausia šimtukininkų užderėjo Adolfo Šapokos gimnazijoje – 13, du – Dauniškio gimnazijoje. Pastarosios šimtukininkai – Mindaugas Matonis, šimtuką gavęs iš anglų kalbos valstybinio brandos egzamino, ir Edvinas Ivanskis, 100-ą surinkęs iš rusų kalbos egzamino.
Adolfo Šapokos gimnazijos šimtukininkų sąrašas – ilgesnis. Šimtukais įvertintas abiturienčių Kotrynos Kraujalytės, Karolinos Vanagaitės, Emilės Stuglytės išlaikytas lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis brandos egzaminas. Šimtukininkų, aukščiausiu balu išlaikiusių anglų kalbos egzaminą, kaip minėta, net 9: tai Evelina Akinytė, Paulius Ivaškevičius, Emilija Jočytė, Augustė Narkūnaitė, Armintas Pakenis, Edvinas Šaučiulis, Viktorija Pečko. Justas Butkus buvo nepralenkiamas, laikydamas fizikos, o Arnas Bulka – informacinių technologijų egzaminą.
Bet tai dar ne viskas. Dvi šapokiukės – E. Stuglytė ir V. Pečko – šimtukus gavo ne už vieną egzaminą. Emilė antrą šimtuką uždirbo už anglų kalbos egzaminą, o Viktorija – už rusų kalbos egzaminą.
Belieka dar kartą pasveikinti šimtukininkus ir palinkėti didžiausios sėkmės, ieškant ir atrandant savo kelią.
Utenos rajono savivaldybės administracija