Aktualijos

Norite originalių dovanų? Atvažiuokite į „Levandų rojų“

Vytautas KAZELA. Prieš pusantrų metų rašiau apie Audronės Šedbarienės levandų laukus. Be galo darbšti ir kantri jauna moteris netekusi darbo nepuolė į paniką – šalia Utenos, Padbuožės kaime, vyro tėvų žemėje, pradėjo kurti savo levandų rojų. Artėjant šventėms, nenorintys savo artimiesiems dovanoti pigaus kiniško šlamšto, pradeda galvoti, ką ir kur nusipirkti, kad būtų nebrangu ir originalu. Kad būtų malonu dovanoti, o ir tas, kuris tą dovaną gaus, apsidžiaugtų. Aš prisiminiau A. Šedbarienės „Levandų rojų“. Štai vieną popietę sėdime su šeimininke senoje vyro tėvų sodyboje (dabar Audronės šeima čia nuolat ir gyvena, kad būtų darbas arčiau) ir kalbamės.
Kokie buvo šie metai? Kas pasikeitė?
Daug kas pasikeitė. Daug žmonių panoro aplankyti mūsų levandų rojų. Daug atvažiavo į fotosesijas. Jau ir su edukacine programa pasistūmėjome į priekį: mokėmės gaminti muiliukus, sapnų gaudykles, levandomis kvepiančias lazdeles. Plečiasi ir mūsų levandų laukas – dabar jau levandos žydi 23 arų plote ir dar visur apie namus… Didžiausias mano džiaugsmas – namuose įrengta levandų produkcijos parduotuvėlė.
Artėja šventinis laikotarpis. Ką mielo ir nebrangaus atvažiavęs žmogus gali įsigyti jūsų parduotuvėlėje?
Mes gaminame levandų žvakutes – ir didesnes, ir mažesnes, muiliukus, kūno šveitiklius, druskas vonioms, lūpų balzamus, aliejus kūnui, hidrolatus. Kalėdoms jau turime ir eterinio levandų aliejaus, kvepiančių pagalvėlių, maišelių, arbatų, įvairiausių levandų puokščių, kurias komponuojame su rugiais, linais, avižomis. Pasirinkimas mūsų parduotuvėlėje tikrai platus, viskas pas mus iš natūralių medžiagų, netgi žvakutėms naudojam ne parafiną, o sojas.
Man patinka, kad dovanėlės gražiai supakuotos.
O taip. Tam mes skiriame didžiulį dėmesį. Artėjant šventėms atsiranda tam tikri akcentai – žvaigždutės, širdutės ir kita.
Jūs jau ir pačią gamybą perkėlėte į šiuos namus?
Taip. Tiesa, dar šio to trūksta, bet jau daug ką gaminame čia.
Ką galite pasakyti uteniškiams ir tolimesnių vietų gyventojams, kurie susidomės jūsų levandų produktais?
Mes visada visų laukiame. Mūsų adresas – Dubelio 12, Padbuožės kaimas, Utenos rajonas (prie įėjimo levandų spalvos dviratis). Važiuojant prieš tai geriau pasiskambinti telefonu 8 675 44680. Feisbuke galima susirasti nuorodą „Levandų rojus“ (čia visa informacija ir apie asortimentą, ir apie kainas) ir kreiptis asmenine žinute. Iš anksto priimame didesnius užsakymus. Siunčiame. Gruodžio 21 dieną mus bus galima rasti Utenos mugėje.
Dabar kainos visur žvėriškos. Kodėl jūsų gaminiai tokie pigūs? Juk viskas gaminama iš natūralių medžiagų, be to, norint užauginti levandas ir pagaminti produkciją reikia daug jėgų ir laiko…
Pati daug metų gyvenu Utenoje ir žinau, kiek uždirba mūsų žmonės. Juk čia ne Vilnius… Mano noras, kad kiekvienas, pamatęs mūsų gaminius, nepraeitų pro šalį dėl kainos. Kad įsigytų nors mažytę smulkmeną, kuri praskaidrintų nuotaiką. Gražių ir jaukių jums švenčių!
Autoriaus nuotr.