Aktualijos

Nekilnojamojo turto rinka: populiarėja namai ir tušti sklypai

Rasa MILERYTĖ

Kol šalyje nekilnojamojo turto rinka kaista, Utenoje, pasak „Namudės“ savininko Alvydo Boguševičiaus, padėtis išlieka stabili, tačiau, palyginus su ankstesniais metais, ir čia matyti, kad nekilnojamojo turto paklausa auga. Žmonės perka butus, namus ir žemės sklypus. Nors vis dar vyrauja mada gyvenamajai vietai rinktis butą, bet, kaip pastebi A. Boguševičius, vis labiau ryškėja tendencija pirkti namus, ypač – kaimo vietovėse.

Paklausa didėja
Pasak A. Boguševičiaus, nėra ko stebėtis, kad nekilnojamojo turto poreikis Utenoje auga – tai visiškai įprasta pramoniniams miestams, be to, Utena vilioja savo gamta, ežerais. Jau kurį laiką būsto kainos mūsų mieste prilygsta Vilniaus ir Kauno būsto kainoms, o kainų augimą, sako pašnekovas, lemia paklausa.
Pasak nekilnojamojo turto rinkos specialisto, padidėjusiai paklausai įtaką daro kelios priežastys. Viena jų – COVID-19 pandemija, bet ji, teigia specialistas, nėra svarbiausia.
„Daugybę metų iš Lietuvos emigruodavo labai daug žmonių. 2019 m. pirmą kartą turėjome situaciją, kai emigracija stipriai sumažėjo. Visiems tiems neišvažiavusiems žmonėms reikia gyvenamosios vietos“, – anot A. Boguševičiaus, sumažėjusi emigracijos banga didina gyvenamojo ploto poreikį.

Tęsinį skaitykite 2021 07 10 „Utenyje“