Aktualijos

Naujas kompensuojamų vaistų kainynas

Naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne įrašyta 2105 vaistų pavadinimai – septyniomis dešimtimis daugiau, nei buvo iki šiol. Kainyne – 124 nauji vaistai prekiniais pavadinimais, kurių iki tol nebuvo. Kaip skelbiama Valstybinės ligonių kasos (VLK) pranešime, 47 vaistai nuo spalio nebebus išrašomi kaip kompensuojamieji, jie keičiami kitais.
Palyginti su 2020 metų trečiojo ketvirčio analogišku kainynu, naujajame sąraše sumažėjo 684 vaistų bazinės kainos, 1284 – išliko nepakitusios, 13 – padidėjo. Vaistų tiekėjai sutiko padaryti nuolaidas daugiau kaip 300 į kainyną įrašytų vaistų. Į sąrašą, VLK pateikiamais duomenimis, nepateko 69 vaistai, buvę trečiojo ketvirčio kompensuojamųjų preparatų sąraše. Skaičiuojama, kad naujasis kainynas per šių metų ketvirtąjį ketvirtį Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF) leis sutaupyti apie 800 tūkst. eurų. Šios lėšos ir toliau bus naudojamos naujiems, inovatyviems vaistams kompensuoti.
Įvertinus komisijos nuomonę, priimtas sprendimas, kad 47 vaistai nuo spalio 1 d. nebeišrašomi kaip kompensuojamieji, juos bus galima įsigyti tik su tęstiniais receptais: 36 vaistus, išrašytus iki liepos 1 d., 11 vaistų – iki spalio 1 d. (tarp jų yra preparatų nuo hipertenzijos, cukrinio diabeto, alerginio rinito, antibiotikai ir kt.). Pabrėžtina, kad visi jie gali būti keičiami kitais esančiais kainyne kompensuojamaisiais vaistais.
Sprendimas atsisakyti šių preparatų priimtas todėl, kad paciento priemokos, gamintojui nesumažinus kainos, neatitinka teisės aktų reikalavimų, sakoma VLK pranešime. Be to, jie gali būti pakeisti kitais kompensuojamaisiais vaistais, todėl šių būklių gydymas iš esmės nepasikeis. Kol kas šie vaistai palikti kainyne, kad būtų galima juos įsigyti pagal jau išrašytus receptus.
VLK inf.