Aktualijos

Nacionalinėje moksleivių akademijoje – ir uteniškiai

Gabūs Lietuvos moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, tarp jų – ir būrys uteniškių, vasario 17–21 dienomis rinkosi į Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) žiemos sesiją. Čia kiekvienas galėjo gilintis į savo pasirinktą sritį – matematiką, informatiką, fiziką, ekonomiką ir vadybą, lietuvių filologiją, chemiją bei biologiją.
Paskaitos vyko Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje, ISM universitete, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
Visiems patiko ir asmenybės ugdymo užsiėmimai – paskaitą apie M. K. Čiurlionio kūrybą skaitė Ričardas Jankauskas. Su Lietuvos rašytojų sąjungos nariu, humanitarinių mokslų daktaru Remigijumi Tamošaičiu buvo galima diskutuoti apie žmogų pasaulyje ir literatūroje. Efektyvaus bendravimo pamokas vedė psichologas Paulius Mačiulevičius.
Patys įsimintiniausi buvo sesijos vakarai – susitikimas su Sidabrine gerve apdovanotu kino ir teatro aktoriumi, dainų autoriumi bei atlikėju Giedriumi Arbačiausku, su poetu, publicistu Tomu Venclova, dirigentu, muzikologu profesoriumi Donatu Katkumi.
Kad ir kur gyventų talentingi vaikai, NMA akademijoje gali mokytis iš geriausių Lietuvos (ir ne tik) dėstytojų bei mokytojų, turiningai ir linksmai leisti laiką NMA akademijos organizuojamose vasaros bei žiemos sesijose.
Rokas Babelis