Aktualijos

Motinos dieną Tauragnuose koncertuosiantis Kazimieras Jakutis: kartu prisiminkime savo mamų ir močiučių balsus

Bardas Kazimieras Jakutis su akustinių koncertų turu „Baltas vilkas“ aplankė visą Lietuvą, o užbaigti muzikinę kelionę pasirinko Tauragnuose.

Atlikėjas – didelis gamtos puoselėtojas, kurio muzikinėje kūryboje gausu nesuvaidintos meilės savo gimtinei, jos gamtai bei žmonėms. Šia kūryba pasidalinti bardas atvyksta į Tauragnus, kur gegužės 4 dieną (šeštadienį), 17 valandą, surengs muzikinį vakarą Tauragnų kultūros namuose.

Kvies kartu paminėti Motinos dieną

Dar renkantis koncertinio turo vietas, Kazimieras nekantravo Motinos dienos savaitgalį savo dainomis pasidalinti su klausytojais, norinčiais prisiminti mamos meilę, atsidavimą, gerumą.

„Motinos dieną, gegužės pirmąjį sekmadienį mes prisimenam savo mamas, močiutes. Atsimenam visas pamokas, kurias gavome per gyvenimą. Ir jaučiam dėkingumą, pagarbą ir meilę. Ir aš ne išimtis. Dažnai, o ypač atliekant dainą „Pažadink, mama“ vis girdžiu rytinį alasą, kai mane vaiką pažadina garsus mamos ir močiutės kalbėjimas apie tuos laikus, kai jos buvo jaunos, mini įvykius ir linksmus ir liūdnus. Ir tas jų alasas prižadina vaiką. Koks jis saldus ir geidžiamas. Balsai iš anapus… Balsai kurių daugiau nei už jokį užmokestį neišgirsi“, – sako atlikėjas.

Tauragnus atlikėjas pasirinko neatsitiktinai – tai proga sugrįžti į močiutės apylinkes.

„Mano močiutė, senoji geroji močiutė, yra iš Daunorių – tai visai šalia gražiųjų Tauragnų. Pamenu, kaip mama ir močiutė minėdavo vietoves, kaip Kirdaikiai, Sėla, Daunoriai… Taip pat pavardes ir vardus žmonių, kaip Barkai, Šimkūnai, Šaukola, Bikus”, ­– prisimena K. Jakutis.

Jaukūs pašnekesiai ir akustinis skambesys

Bardas džiaugiasi sprendimu koncertuoti mažose erdvėse kartu su akustine grupe, nenaudojant trankių būgnų ar elektrinės gitaros. Pasak jo, jaukios salės atskleidžia kitokį, artimesnį santykį su publika, kuomet galima ne tik dainuoti, bet ir pasikalbėti.  

Atlikėjas taip pat džiaugiasi akustinės grupės kompanija. Koncertų metu į muzikinę kelionę kartu leidžiasi pritariantis balsas – Vaida Jakutienė, ritmas – Gediminas Legas, ir Aurimas Driukas – gitara, klavišiniai.

Bilietai ir daugiau informacijos – internetu arba „Bilietai.lt“ platinimo vietose.