Aktualijos

„Miesto angelai“ sutūpė bibliotekos galerijoje

Sausis visada yra šiek tiek šventiškas. Balta šventiška sausio erdvė skatina laukti stebuklo. Jei ir jūs metų pradžiai išsaugojote šventišką džiugią nuotaiką ir vis dar laukiate naujų stebuklų, ateikite į A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galeriją. Čia suskrido Eglūno Židonio „Miesto angelai“. Vieni sutūpė ant lentynėlių, kiti be garso palubėje skraido laukdami, kol baigsis sausio pūgos (iki sausio 31 dienos). Ateisite, pamatysite ir geros nuotaikos jums užteks visiems 2024 metams. Angelų čia tenka po du vienam metų mėnesiui. Jeigu suskaičiuosite ir jų bus mažiau – niekas nekaltas. Bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė sako: „Dabar visą mėnesį bijosiu, kad bent vieno kas nors neprivatizuotų“, o bibliotekos valytoja prisipažįsta: „Kiekvieną vakarą vėdinu patalpas, atidarau langus – gali ir išskristi“. O kol kas jie visi savo vietose. Nepasakosiu apie kiekvieną. Diena trumpa – laiko gaila. Angelą geriau pamatyti negu apie jį skaityti.

Smalsesniems pristatysiu tik angelų skraidymo instruktorių Eglūną Židonį, jei kas jo nepažįsta (norėčiau tokį pamatyti! Vien aš apie jį esu rašęs ne mažiau kaip 12 kartų). Šešiasdešimt dvejų metų amžiaus sertifikuotas medžio drožėjas, Molėtų krašto vaikas, daug metų, kaip pas sako, gyvenantis Utenoje, ketvirtame aukšte, Eglūnas Židonis yra 72 colių aukščio, 183 svarų svorio, truputi praprusęs vyras, dviejų bernų tėvas. Jis prisipažįsta: „Medinius angelus skraidyti mokau jau daugiau nei tris dešimtmečius. Mano auklėtiniai išplasnojo po visą pasaulį. Išimtimi kol kas lieka tiktai Antarktida. Smagu žinoti, kad daugybėje namų gyvena mano rankų sušildyti, iš medžio išsiritę sparnuočiai, kurie uoliai saugo ir globoja savo šeimininkus. Gerbiu ir vertinu senąsias dievdirbystės tradicijas, bet nemanau, kad tai turėtų virsti dogmatišku stagnuojančiu amatu, todėl nuolat ieškau naujų išraiškos formų.“

O man belieka pridurti, kad 2023 metais angelų drožybai Eglūnui Židoniui stipendiją skyrė Utenos rajono savivaldybė. Būna ir šitaip. O žmonės sako, kad valdžia „velnių pririjus“!

Angelus matė ir mintis užrašė Vytautas Kaziela

Daugiau nuotraukų rutenis.lt facebook paskyroje