Aktualijos

Miestas tvarkomas ne tik prieš gimtadienį

Genovaitė ŠNUROVA

Kiekvienais metais prieš miesto gimtadienį tvarkomos viešosios erdvės, šienaujama žolė, atnaujinami kai kurie įrengimai, daromi kiti darbai. Bet šventės greitai praeina, vėl grįžta kasdienybė. O jai irgi reikia nemenko dėmesio.
Kas dar bus daroma mieste po šventės, kokie svarbiausi darbai bus baigti dar šiemet? Norėdami tai sužinoti, kreipėmės į miesto šeimininkę – Utenos miesto seniūnę Editą URBONIENĘ.

Pasitinkant miesto gimtadienį, visada ūkinių darbų padaugėja. Bet miestui dėmesio reikia kasdien, visais metų laikais, tad darbai mieste nenutrūksta ir su miesto švente nesibaigia. Turime ir kuo pasidžiaugti, ir dėl ko nerimauti.
Šią vasarą Vyžuonos parke atnaujinome suoliukus, juos perdažėme, tvarkėme ir remontavome vaikų žaidimų aikšteles, papildėme jas smėliu, taisėme kitus įrenginius. Nušienavome parko pievas. Noriu akcentuoti, kad Vyžuonos parke yra įsikūrusios paukščių giesmininkų – griežlių, karklinių nendrinukių – buveinės. Griežlės yra saugomos ir įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Ankstyvas ir dažnas šienavimas neleistų šiems paukščiams išauginti jauniklių. Lietuvos ornitologų draugija parko pievų plotus šienauti rekomendavo vėliau, po rugpjūčio 15-os. Į rekomendaciją atsižvelgėme.

Tęsinį skaitykite 2022 09 07 „Utenyje“