Aktualijos

Lietuvos giminės: kokios pavardės populiariausios Utenos krašte

Visuomenėje gajus mitas, kad Lietuvoje populiariausios giminės yra Kazlauskai, Petrauskai ir Jankauskai. Nuo šiol šį teiginį galima pagrįsti realiais skaičiais – remiantis Gyventojų registre sukauptais duomenimis, būtent šios trys pavardės puikuojasi populiariausių Lietuvos pavardžių viršūnėje. O ar žinote, kokios giminės gausiausios Jūsų krašte?
Pati populiariausia pavardė šalyje yra Kazlauskaitė – jų visoje Lietuvoje galima sutikti beveik 5,2 tūkstančio. Po jos pagal gausumą eina Jankauskaitės bei Petrauskaitės, kurių yra po kiek daugiau nei 5 tūkstančius. Toliau – šių moterų ir merginų tėvai, broliai, pusbroliai, dėdės, seneliai ir kiti vyriškosios lyties giminės atstovai Kazlauskai, Jankauskai ir Petrauskai.
Populiariausių pavardžių dešimtuke taip pat galima rasti Lietuvoje gausiai gyvenančių Stankevičių ir Stankevičiūčių, Kazlauskienių bei Vasiliauskaičių.
Nors minėtos pavardės yra dažniausios vertinant visos šalies statistiką, tačiau, analizuojant atskirus regionus ir savivaldybes, tendencijos gali būti ir kitokios. Štai Utenos rajono savivaldybėje daugiausiai yra Šinkūnų (129), Šinkūnaičių (124) ir Katinų (116). Tarp šiame krašte populiariausių pavardžių taip pat yra Trinkūnas, Katinaitė, Jankauskas, Ruzgaitė, Šinkūnienė, Bernotaitė ir Katinienė.
Registrų centro inf.