Aktualijos

Kriminogeninė situacija ir grėsmė dėl pornografinio turinio informacijos sklaidos

Pandemija iš esmės pakeitė policijos darbo kasdienybę. didelė dalis policijos pajėgų buvo nukreipta COVID-19 ligos suvaldymui, tačiau nebuvo pamirštos ir kitos policijos funkcijos: nusikalstamų veikų atskleidimas, užkardymas, prevencija, ir kriminogeninės situacijos bei grėsmių stebėsena – informavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas (toliau – Utenos aps. VPK) Vytautas Vaiškūnas.
Per pirmąjį šių metų ketvirtį Utenos apskrityje užregistruotos 362 nusikalstamos veikos, t. y. 43 nusikalstamomis veikomis, arba 10,6 proc., mažiau nei 2020 metais. Ištirtos 292 nusikalstamos veikos, arba 80,4 proc. šis ištyrimo procentas yra ketvirtas iš dešimties Lietuvos policijos įstaigų.
Atkreipiame dėmesį, kad šį ketvirtį 48 proc. sumažėjo vagysčių ir 33,3 proc. viešosios tvarkos pažeidimų. Per pirmą ketvirtį nebuvo žuvusių eismo įvykiuose ir apie 42 proc. sumažėjo eismo įvykiuose sužeistų asmenų.
Utenos aps. VPK viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys, atsakingas už kriminogeninę situaciją Utenos apskrityje, teigia: „Tikime, kad tai ne tik pandemijos įtaka, o ir nuoseklaus, aktyvaus policijos pareigūnų prevencinio darbo rezultatas. Tačiau susirūpinimą kelia tai, kad registravome 23,1 proc. daugiau sukčiavimo atvejų. Per 3 mėnesius pradėta 16 nusikalstamų veikų pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. (Sukčiavimas) Gauname daug pranešimų apie sukčiavimo atvejus skelbimų svetainėse ir portaluose. Asmenys, vykdantys tokią nusikalstamą veiką elektroninėje erdvėje, nuolat tobulėja, keičia strategijas, pritaiko naujus būdus. Žmonės, pirkdami elektroninėje erdvėje neapgalvotai, skubotai ir nepatikrinę informacijos, atlieka išankstinį mokėjimą už prekes ar paslaugas, įsigyjamas internetu. Taip pat, ieškodami lengvo būdo praturtėti, investuoja į nepatikrintas investicines platformas ir taip tampa sukčių aukomis bei praranda didžiules pinigų sumas.“ (Tęsinys 2021 04 29 laikraštyje)