Aktualijos

Karantino išvarginti uteniškiai džiaugėsi muge

Rasa MILERYTĖ. Lietus neišgąsdino uteniškių – sekmadienį, gegužės 23 d., žmonės gausiai rinkosi į Kultūros centro aikštėje vykusią Amatų ir skonių mugę, kur buvo galima įsigyti drabužių, papuošalų, maisto produktų ir kitokių gaminių. Tai – viena pirmųjų mugių per ilgą karantino laikotarpį, todėl tiek prekeiviai, tiek ir pirkėjai džiūgavo galimybe pabūti tarp žmonių ir pabendrauti.
Nuo pat sekmadienio ryto Kultūros centro aikštė prisipildė palapinių – jų čia buvo tikrai daug. Kiekvienoje ant sienos pakabintas perspėjimas, kad laikantis COVID–19 saugumo reikalavimų aptarnaujami tik apsaugines veido kaukes dėvintys pirkėjai. Kalbinti prekeiviai sakė nejaučiantys nerimo užsikrėsti – vieni jau pasiskiepiję, kiti stiprina organizmą ir kliaujasi apsauginėmis priemonėmis bei pirkėjų sąmoningumu.
Amatų ir skonių mugėje savo dirbiniais prekiavo ne tik uteniškiai – papuošalų, drabužių, žaislų atvežė ne vienas vilnietis, buvo galima sutikti ir kitų miestų gyventojų.
Iš Joniškėlio atvykusi žolininkė Adelė Karaliūnaitė, Utenoje besilankanti jau ne pirmą kartą, sakė pasiilgusi pirkėjų, gyvo bendravimo. „Turiu elektroninę parduotuvę, bet tai ne tas pat, kas prekiauti mugėje, kur gali susipažinti su žmonėmis, atsakyti į jų klausimus, patarti“, – sakė žolininkė.
Žolininkė prekiauja produktais, pagamintais iš rankomis rinktų natūraliose augavietėse augančių žolelių. Ji rekomendavo įsigyti sirupų, aliejukų, raugų, arbatos, kvapniųjų papildų pirčiai, pagalvėlių su žolelėmis, tepaliukų. Pašnekovė sakė besistengianti gaminti produktus, padedančius nuo dažniausiai pasitaikančių ligų ir negalavimų: imuninės sistemos sutrikimų, kepenų, virškinimo, kvėpavimo problemų. Šiuo metu, kai siaučia koronaviruso infekcija, A. Karaliūnaitė sakė gaminanti po ligos imuninei sistemai (Tęsinys 2021 05 26 laikraštyje)