Aktualijos

III Utenos regiono perkusijos, džiazo ir improvizacijų festivalio LAISVA MUZIKA

koncertas

UTENOS MIESTO ŠVENTĖJE

2023 m. rugpjūčio 24 d.

Utenoje, J. Basanavičiaus g. 56 (Miesto sode)

20.00–21.00 grupė GRŪVIAI

21.00–22.00 Veronika ChiChi su gyvo garso grupe

Džiazo scena Utenos miesto šventėje

Įvairuoja ir plečiasi lietuviško džiazo biografija. Visai dar neseniai scenose karaliavusi pop ir roko muzika jau kviečia savęsp improvizacijų džiazą. Smagu, kad džiazas nuo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Birštono pasuko Utenos pusėn. Kviečia jau III Utenos perkusijos ir džiazo festivalis. Beje, PERKUSIJOS IR DŽIAZO festivalio nėra niekur kitur – tik Utenos apskrity.

Šiemet festivalio programoje Utenoje turime dvi grupes: jaunuosius „Grūvius“ ir publikos pamėgtus džiazo vilkus, kurie koncertuoja pasivadinę „Veronika ChiChi.“

„Grūviai“ – tai „elektrosvingo / soulo / funko grupė su hiphopo prieskoniais. Grupės sudėtis: Roneta Saveiskytė (vokalas), Aidas Tamulevičius (gitara), Augustas Bliujus (bosinė gitara), Evelina Stonytė (klavišiniai), Martynas Stoškus (mušamieji), Domas Kazlas (trimitas), Aurelijus Kauneckis (saksofonas), Antanas Daugėla (trombonas).

„Grūviai“ susibūrė 2019 m. Vilniuje, nors grupės ištakos glūdi Varėnoje. Grupė 2022 m. pabaigoje išleido debiutinį minialbumą „Hit Your Brakes“, šiuo metu aktyviai koncertuoja, o liepos pradžioje grupė dalyvavo tarptautiniame džiazo festivalyje „International Jazz in the Park Competition“ Rumunijoje, Klužo mieste. Grupės kūryba orientuota į vidinį, retkarčiais tamsų, vienišą ir dvejonių kupiną dabartinio žmogaus pasaulį, perteiktą trankia elektrosvingo muzika sukuriant tarsi naują, paradoksalią muzikinę patirtį. Šiemet „Grūviai“ įrašys ir išleis antrąjį savo minialbumą tęsdami naujų garsų paieškas.

Veronika ChiChi (Veronika Čičinskaitė-Golovanova) – publikos pamėgta, šarminga ir ambicinga džiazo vokalo meistrė, kurios balsas suvirpina kiekvieno klausytojo sielos stygas. Ryškiai ir drąsiai įžengusi į Lietuvos džiazo sceną, su debiutiniu albumu „Singer of a 1000 faces“, 2022 m. ji pristatė antrą autorinės džiazo muzikos lietuvių kalba albumą „Namai“. Naujoji programa stebina šiluma bei grožiu ir įtraukia į stebuklingą, užburiantį pasaulį. Joje prasmingi ir išgyventi tekstai organiškai derinami tiek su švelniais ir trapiais džiazo ir brazilų muzikos ritmais, tiek su žaižaruojančias ir ryškiais Lotynų Amerikos ir afromuzikos skoniais.

Surinkusi vienus geriausių savo kartos džiazo atlikėjų – fortepijono virtuozą Dmitrijų Golovanovą, ilgametį scenos partnerį Domantą Razmų ir jauną Latvijos talentą kontrabosininką Artūrs’ą Duckį – ji surado tobulai tarpusavyje derančių muzikantų kombinaciją, kurią spalvomis, patirtimi ir energija papildė legendinis Lietuvos džiazo perkusininkas Arkadijus Gotesmanas.