Aktualijos

Į pagalbą neįgaliesiems

Genovaitė ŠNUROVA

Dar daug neįgaliųjų, kuriems sunku savarankiškai tvarkytis buityje, kuriems reikia pagalbos nuvykti į gydymo įstaigą, atlikti kai kuriuos buities darbus ir kt., į pagalbą kviečiasi kaimynus, giminaičius, pažįstamus, nes ne visi žino, jog jiems pagelbėti gali ir asmeniniai asistentai. Kol kas jų yra 11, ir jie aptarnauja 23 neįgaliuosius.
Apie tai, kas gali dirbti asmeniniais asistentais, kas gali tikėtis sulaukti jų pagalbos ir kitus su tuo susijusius dalykus, kalbėjomės su Utenos socialinių paslaugų centro direktore Danguole MAČIONYTE.

Gerbiama direktore, pasakykite, kas gali dirbti asmeniniu asistentu ir kokias paslaugas jie atlieka?
Asmeninis asistentas – tai darbuotojas, atitinkantis šiai pareigybei keliamus išsilavinimo reikalavimus ir norintis dirbti šį daug pastangų reikalaujantį darbą.
Asmeninis asistentas teikia pagalbą neįgaliam asmeniui tiek namuose, tiek viešoje erdvėje. Pavyzdžiui, asistentas gali pasirūpinti asmens higiena, maistu, padėti nuvykti į reikiamą vietą, pagelbėti bendrauti, tvarkyti finansinius išteklius, orientuotis aplinkoje, organizuoti laisvalaikį ir poilsį, palydėti ir padėti nuvykti į darbo pokalbį, surasti tinkamą transporto priemonę, padėti judėti ten, kur nėra tam pritaikyta aplinka.

Tęsinį skaitykite 2022 04 16 „Utenyje“