Aktualijos

Gyvenanti esamuoju laiku

„Utenio“ skaitytojai Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėją Ireną Gaigalienę pažįsta kaip puikią ir darbščią specialistę, visada pasiryžusią ginti vaikus. O kokia ji yra ne darbo aplinkoje? Ar panaši į mėgstamiausią knygos veikėją – romantišką ir jautrią Lesli iš Richardo Bako romano „Tiltas į amžinybę“? Ar darbo telefono iš rankų nepaleidžianti moteris turi laiko pasimėgauti gyvenimo malonumais? Kokios vertybės paskatino rinktis vaikų apsaugos sritį? Siūlome su Irena Gaigaliene susipažinti iš arčiau. Kalbino Rasa Milerytė.
Trys žodžiai, kuriais galėtumėte apibūdinti save.
Žodžių nesugalvojau, todėl pateikiu kelias frazes: daug dirbu bei siekiu įmanomai geriausio rezultato visur ir visada ir to noriu iš kitų, tačiau aplinkybes vertinu realiai. Esu linkusi padėti žmogui ir tik paskui prašyti rezultato.
Su kokiomis moralinėmis nuostatomis, įgytomis tėvų namuose, išėjote į gyvenimą?
Darbštumas, pareigingumas, atsakomybė, Tikėjimas (ir Dievu, ir žmonėmis), pagalba kitam, meilė.
Filmas, kuriame norėtumėte gyventi?
Matyt, tokio dar nemačiau. Džiaugiuosi gyvendama šiame gyvenime esamuoju laiku.
Romano veikėjas, kuriame matote daug savęs.
R. Bacho „Tiltas per amžinybę“. Pagrindinė veikėja – Lesli.
Klausimas, kurio vengiate.
Asmeninį savo ir savo artimųjų gyvenimą laikau didele vertybe, todėl nemėgstu viešinti. Taigi ir klausimų, susijusių su asmeninio gyvenimo perdėtu viešinimu, vengiu.
Žmogus, kuris šalia. Koks jis?
Nuostabus: supratingas, išmintingas, kantrus, geba mane išklausyti, suprasti bei palaikyti visais gyvenimo atvejais. Dar – optimistas.
Laimės formulė…
Jos yra net kelios: tikėk tuo, ką darai; kiekvieną darbą dirbk labai atsakingai; tikėk tuo, kad viskas atrodo neįmanoma tik tol, kol nėra padaryta, taigi, viskas yra įmanoma. Dar viena formulė: neklysta tik tas, kas nedirba, tačiau svarbu klaidas savikritiškai įvertinti, iš jų pasimokyti ir jų nekartoti. Gyvenimo sunkumus priimu kaip iššūkį, kaip dovaną man, nes tikiu, kad susitvarkiusi su sudėtinga problema kaskart įgyju stiprybės, išminties ir daugiau supratimo. Tikėjimas tuo padeda nepalūžti, kai būna sunku.
Ar darbo kabinete turite savo šeimos nuotrauką?
Šiuo metu – ne.
Darbai, idėjos, kurie dar laukia savo eilės.
Ir asmeniniame gyvenime, ir darbinėje veikloje jų yra daug, todėl neįvardinsiu. Matyt, dar iš vaikystės yra likęs tikėjimas, kad slaptos svajonės geriau pildosi. O jei rimčiau, tai labai norisi sulaukti tokio laikmečio, kai pagarba kiekvienam žmogui be išlygų būtų didžiausia vertybė. Tuomet nereikėtų ginti vaikų nuo jiems daromos žalos, nebūtų pažeidžiamos vaiko teisės. Taigi, vienas iš darbų: su savo komanda (t. y. Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojais) dirbti taip, kad žmonių pagarba vaikui augtų greičiau nei iki šiol. Tikiu, kad bendromis pastangomis pasieksime, kad institucija, ginanti vaiko teises, taps labiau šviečiamąjį darbą atliekanti institucija, o ne turinti saugoti vaikus nuo jiems artimiausių žmonių – jų tėvų.
Esate vyturys ar pelėda?
Labiau pelėda, tačiau rytais ilgai miegoti taip pat nemėgstu.
Ar yra tekę užlipti ant to paties grėblio?
Deja, taip, nes esu linkusi labiau pasitikėti žmonėmis nei nepasitikėti.
Kokių laisvalaikio pomėgių turite?
Būti gamtoje, grybauti, keliauti, skaityti.
Jūs ta, kuri stačia galva puola į avantiūrą ir tikisi gerti šampaną, ar visgi esate linkusi svarstyti, analizuoti?
Visgi linkusi apsvarstyti bei analizuoti ir tik tuomet veikti, tačiau tam tikrais atvejais sprendimai būna priimami labai greitai.
Ar turite firminį patiekalą? (Ką be to, kad mokate išvirti kiaušinį, dar galėtumėte paruošti pusryčiams ar vakarienei?)
Visų švenčių proga gaminu maskarponės sūrio tortą, pyragą „Kuršėnų vyniotinis“, kepu, troškinu, marinuoju. Gaminti maistą man patinka, nes sukiodamasi virtuvėje pailsiu nuo įtempto darbo.
Ką savo gyvenime planuojate keisti nuo pirmadienio?
Sekmadieniais dažnai pagalvoju, kad nuo pirmadienio reikia vakarais daugiau laiko skirti sau. Kol kas tai nepavyksta. Būna periodų, kai nuo pirmadienio „planuoju“ pradėti daugiau mankštintis, tačiau kol kas ir tai lieka sekmadienio planais pirmadieniui.