Aktualijos

Evelina Kvartūnaitė ir jos ramybės oazė

Gimę Utenoje…

Vytautas Kazela

Evelina Kvartūnaitė – uteniškė, jau per 15 metų gyvenanti užsienyje. Studijas baigė Danijoje, o tada išvyko į Amsterdamą ir ten gyvena jau 13 metų. Šiuo metu E. Kvartūnaitė dirba projektų koordinatore informacinių technologijų kompanijoje, o laisvą laiką skiria savo įkurtos nevyriausybinės organizacijos veiklai: konsultuoja žmones edukacinių procesų srityje, ypač didelį dėmesį skirdama kalbėjimui apie ksenofobiją, lygybę, socialinę lytį ir kūrybiškumą. Taip pat kūrybinga mergina veda tinklalaidę, užsiima portretų bei menine fotografija, grafiniu dizainu, lyderystės mokymu ir dar daug kuo.

Turbūt mažai atsirastų prieštaraujančių faktui, kad žmones iš jaukių provincijos miestų ir miestelių į didmiesčius pašaukia naujų galimybių horizontai. Kas konkrečiai jus paskatino išvažiuoti iš Utenos?

Baigusi Utenos „Saulės“ gimnaziją iš Utenos išvažiavau dėl studijų. Turbūt nemažai daliai abiturientų tokia situacija pažįstama.

Kaip prisijaukinote naujas erdves ir susidorojote su iššūkiais, kurie turbūt neišvengiami, palikus tėvų namus?

Išties – pasikeitus erdvei ir žmonėms, gyvenimo ritmui, reikia iš naujo ieškoti balanso. Kai iš šiandienos taško žiūriu atgal, viskas neatrodo taip jau sudėtinga, bet pamenu, kaip būdavo gera savaitgaliais grįžti namo – džiugino faktas, kad Utena nuo Vilniaus ne taip ir toli. Po dvejų metų studijų Vilniaus Gedimino technikos universitete iškeliavau studijuoti i Daniją, kur mane pasitiko jau kiti nauji iššūkiai: teko prisitaikyti prie naujos kultūros, naujos kalbos, visiškai kitokių žmonių ir kitokio požiūrio į mokslą, į pasaulį.

Tęsinį skaitykite 2020 12 19 „Utenyje“