Aktualijos

Estetinės dantų plombos: Dantų plombos: tipai, privalumai

Iš ko gaminamas estetinis užpildas?

Dauguma estetinių plombų vadinamos „baltomis” arba „kompozitinėmis” plombomis. Kompozitinės dantų plombos gaminamos iš stiklo arba kvarco užpildo ir dervos mišinio. 

Kai kurių rūšių estetinių plombų sudėtyje taip pat yra fluoro dalelių, kurios lėtai išsiskiria ir sumažina pasikartojančio dantų ėduonies riziką labai į ėduonį linkusiems asmenims.

Vienas iš pagrindinių kompozitinių privalumų estetinis plombavimas suteikia tai, kad jas galima priderinti prie aplinkinių dantų spalvos, todėl jos yra mažiau pastebimos nei kitų tipų plombos. Jos dažnai naudojamos taisant dantis, kurie yra labiau matomi, kai žmogus šypsosi ar kalba, o tradicinė sidabrinė plomba būtų mažiau patraukli.

Kompozitinės plombos taip pat naudojamos tarpams tarp dantų užpildyti arba nedideliems įskilimams, tarpeliams ar kitiems estetiniams trūkumams uždengti.

Kaip veikia estetinės plombos?

Kompozitinės plombos jungiasi tiesiai prie danties emalio, todėl padeda sustiprinti dantį ir apriboti po juo esančios sveikos struktūros pokyčius. Tai visiškai priešinga nei sidabrinės plombos, kurioms reikia pašalinti didesnį kiekį danties struktūros, o tai gali susilpninti dantį ir padaryti jį jautresnį būsimoms problemoms ir restauravimo poreikiams.

Šios estetinės plombos paprastai laikomos geresniu pasirinkimu dantims, nes jas galima tiksliai priderinti prie danties spalvos ir tiesiogiai sujungti su danties struktūra. Savo ruožtu plombos yra mažesnės, o tai padeda išsaugoti natūralų danties tvirtumą ir vientisumą.

Kaip dedamos estetinės plombos?

Kai jums dedama estetinė plomba, odontologas pašalins bet kokį aktyvų ėduonį ir švelniai sugrūdins arba sutvarkys toje vietoje esantį išorinį danties sluoksnį. Po to, naudodamasis atspalvių gidu, kompozitinę medžiagą priderins prie konkrečios jūsų šypsenos. Po to balta plomba rankomis formuojama ant danties, kad atkurtų danties struktūrą arba pagerintų emalio formą toje vietoje.

Kai pasiekiama norima forma ir tekstūra, ryški šviesa naudojama kompozitinei medžiagai prie danties sukietinti.

Kokios yra skirtingos estetinių plombų rūšys?

Yra trys estetinių plombų tipai. Toliau aptariame jų privalumus ir naudojimo atvejus.

Kompozitinės (baltos) plombos

Tradicinė estetinė plomba – tai plomba, kuri naudojama atkuriant danties ėduonies pažeistas vietas arba kitus struktūrinius pažeidimus. Vietoj matomos metalinės plombos į dantį užpildomas baltas kompozitas ir suformuojamas taip, kad būtų atkurta natūrali danties forma.

Baltos plombos yra patvarios ir funkcionalios, todėl galite grįžti prie įprastos mitybos ir veiklos, kartu sustabdydamos dantų ėduonies plitimą. Kuo anksčiau įdėjus estetines plombas, užkertamas kelias ėduonies plitimui į gretimus dantis.

Kosmetinis dantų klijavimas

Kosmetinis dantų plombavimas apima estetinio plombavimo medžiagos naudojimą sveikiems dantims, turintiems matomų trūkumų ar problemų, pavyzdžiui, nelygų dantų emalį, nedidelius tarpus tarp dantų ar deformuotas struktūras, kurios menkina bendrą šypseną, formuoti. Šie estetiniai plombavimai paprastai vadinami „klijavimu” ir atliekami pasirinktinai. Pakeitus formą arba uždengus susirūpinimą keliančius dantis, kukli procedūra gali palikti ilgalaikį estetinį patobulinimą to asmens bendrai šypsenai.