Genovaitė ŠNUROVA
„Sodros“ duomenimis, šių metų vasaros pradžioje darbinę veiklą tęsė 69,4 tūkst. senatvės ir 47,5 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų.
Šie asmenys didino savo turimą pensijų draudimo stažą ir įgytų apskaitos vienetų skaičių, suteikiančių teisę į jiems paskirtų ir mokamų pensijų dydžio indeksavimą ir naujinimą.
Suskaičiuota, kad šiuo metu dirba kas ketvirtas pensininkas. O neseniai masinės informacijos priemonėse buvo paskelbta nelabai maloni žinia: gali būti, kad po 2026 metų pensinis amžius dar bus ilginamas iki… 70 ar net 72 metų. Žinoma, tiems, kurie jau sulaukę pensinio amžiaus, niekas nesikeis, užtat darbingo amžiaus žmonėms verta įsiminti šiuos skaičius.
Aukštas pareigas užimantys LR Vyriausybės nariai dar vasarą sakė, kad tiek vyrų, tiek moterų pensinis amžius – 65-eri metai – susilygins 2026 metais. Kadangi darbingo amžiaus žmonių skaičius drastiškai mažėja, rinktis teks iš dviejų įmanomų variantų – ar kviestis šimtus tūkstančių darbininkų iš kitų šalių, ar ilginti pensinį amžių iki 70 ar 72 metų.
Jei tas kalbas girdėjote, tai žinote ir tai, jog buvo pateikti galimi siūlymai dėl dirbančių pensininkų skatinimo mažinant arba visiškai nemokant mokesčių. Ekonomistai ir kiti valdininkai iš karto puolė prieštarauti tokiems siūlymams, pateikdami savo argumentus. Kalbos nutilo (manau, kad neilgam), o nerimas liko…
Tęsinį skaitykite 2019 09 18 „Utenyje“