Aktualijos

BIOVELA – UTENOS MĖSA balandį skelbė darbo saugos ir sveikatos mėnesiu ir visi kartu apžingsniavo pasaulį  

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) balandžio 7-ąją dieną mini Pasaulinės sveikatos dieną, o balandžio 28 d. žinoma kaip Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena, kurios tikslas yra skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. BIOVELA – UTENOS MĖSA šiais metais visą balandį paskelbė darbuotojų saugos ir sveikatos mėnesiu, kurio metu įmonės darbuotojai turėjo daugybę veiklų ir mokymų.

Didžiausia ir viena moderniausių mėsos perdirbimo gamyklų Baltijos šalyse kasdien rūpinasi savo darbuotojų saugumu ir sveikata, investuoja į inovatyvius sprendimus, kokybišką darbuotojų poilsį darbo metu, sveiką ir subalansuotą maitinimą.

„Darbo sauga ir darbuotojų sveikata yra vienas svarbiausių įmonės prioritetų, tad nusprendėme visą balandžio mėnesį skirti dar daugiau dėmesio veikloms, kurios padėtų mūsų darbuotojams ugdyti naujus sveikus įpročius ir saugią darbo aplinką“, – dalijasi UAB „BIOVELA – UTENOS MĖSA“ generalinis direktorius Žilvinas Lenktaitis.

Saugaus darbo kultūra

Balandį gamybos darbuotojai Utenoje dalyvavo konkurse „Balandis – be darbų saugos ir gaisrinės saugos pažeidimų“, kurio metu buvo vertinamas asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas ir naudojimas, darbo priemonių naudojimas, nelaimingi atsitikimai ir incidentai, pavojingų darbų vykdymas ir higienos reikalavimų laikymasis. Neplaninių auditų metu buvo renkamos saugiausiai dirbančios komandos, kurios buvo apdovanotos sveikais užkandžiais ir gėrimais.

„Siekiame, kad kaip ir 2023 metais BIOVELA – UTENOS MĖSA gamykloje nebūtų nė vieno nelaimingo atsitikimo. Atliekame ne tik pažeidimų fiksavimą ir priežiūrą, bet kartu ir nuolat edukuojame savo darbuotojus, kalbamės, su kokiais pavojais jie susiduria darbo vietoje, ką vertėtų tobulinti ir kokias rizikas jie mato savo kasdienybėje“, – sako Ž. Lenktaitis.

Sveiki darbuotojai – prioritetas

Vienas iš darbo saugos ir sveikatos mėnesio iššūkių – bendrai gamybos ir administracijos komandai programėlės pagalba skaičiuoti nueitus žingsnius ir taip apkeliauti pasaulį. Teko pasiryžti nueiti net 40 075 km, o tai yra apie 50 mln. žingsnių. Visa komanda iššūkio metu pasodino 206 204 virtualius medžius, sutaupė 7 423 kg CO2 ir kartu nuėjo net 57 737 020 žingsnių.

Sveikatos mėnuo į įmonės padalinius atnešė ir daugiau veiklų, kurios padėjo kiekvienam norinčiam įsivertinti savo sveikatos būklę ir ją gerinti. Atvykę odontologai patikrino darbuotojų dantų būklę, buvo pravesti pirmos pagalbos mokymai, BC Utenos „Juventus“ fizinio parengimo treneris mokė, kaip atlikti mankštą darbo vietoje, aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą pasirinkę kolegos dalijosi savo sėkmės istorijomis. Taip pat visą mėnesį Vilniaus ir Utenos padaliniuose darbuotojai buvo vaišinami sveikais užkandžiais ir gėrimais.