Aktualijos

Avaringiausi keliai ir gatvės Utenos apskrityje

Vytautas KAZELA. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, avaringiausios gatvės Utenoje yra šios: Kupiškio, Ukmergės, Molėtų, Aukštakalnio, Vaižganto, Užpalių, Pramonės, K. Ladygos, J. Basanavičiaus. Lekiant šiomis gatvėmis yra didžiausia tikimybė sutikti „trikojį“.
Tarp avaringiausių ir didžiausią riziką keliančių kelių Utenos savivaldybės teritorijoje tvirtai pirmauja legendinis betonkelis, t. y. kelias Vilnius–Utena. Nedaug nuo jo atsilieka kelias Kaunas–Zarasai–Daugpilis. Į prizininkų trejetuką patenka ir kelias Kupiškis–Utena. Toliau rikiuotųsi kelias Utena–Kaltanėnai–Švenčionys, kelias Utena–Pakalniai–Alanta, kelias Utena–Tauragnai–Kirdeikiai, kelias Utena–Sudeikiai–Alaušai–Dusetos.
Tik įsibėgėji Aukštaitijos kalneliais, pakalnėlėmis ir vingiais, plykst iš nežymėto policijos automobilio raudonas žiburiukas, ir nuplasnoja eurų šimtukas.
Atvažiavus į Anykščius papramogauti ypač atidiems reikėtų būti J. Biliūno, A. Vienuolio, Liudiškių ir Mindaugo gatvėse. Jei galite nesirinkti kelio Radiškis–Anykščiai–Rokiškis, tai jo ir nesirinkite, nes tai pats avaringiausias Anykščių savivaldybės kelias. Ganėtinai avaringas kelias Anykščiai–Troškūnai–Panevėžys, kastingas Anykščiai–Burbiškiai–Rubikiai.
Molėtuose ypač pavojingų gatvių nėra. Beje, ir iš viso kiek ten gatvių – viena ilga ir kelios trumpos. Bet kelio ženklų vis tiek reikėtų žiūrėti, o tai galite sulaukti laiško „nufotografuotas Molėtuose“. O štai pavojingų ir avaringų kelių Molėtų savivaldybės teritorijoje yra. Pirmoje vietoje vingiuotas ir su „bobutės kalneliais“ kelias Molėtai–Alanta–Anykščiai. Venkite ir kelio Molėtai–Pabradė. Gražus, bet ne ką mažiau klastingas kelias Molėtai–Kaltanėnai–Ignalina.
Ignalinoje gatvės avaringumu taip pat nepasižymi. Gal todėl, kad per trumpos – nėra kur įsibėgėti. Bet reikėtų pasisaugoti traukinių ir laukinių gyvūnų. Avaringiausias kelias Vilnius–Švenčionys–Zarasai, kelias Ignalina–Didžiasalis ir kelias Kazokiniai–Ceikiniai–Mielagėnai.
Visagine avaringiausias Taikos prospektas ir gatvė į Ignalinos atominę elektrinę. Ten taip pat ne taikos balandžiai, o raudoni blyksniukai skraido… Pavojingas kelias Visaginas–Rimšė–Stašionys.
Vaizdinguose Zarasuose avaringų ir pavojingų gatvių net septynios. Skaitykite eilės tvarka: P. Širvio, Smėlynės, Birutės, Kauno, Vytauto, Turmanto ir Šaltinių. Avaringumu išsiskiria kelias Bradesiai–Dusetos–Daugailiai.
Dusetų mieste net keturios pavojingos gatvės – K. Būgos, Vytauto, Vilniaus ir Kauno. Taigi atsargiai Dusetose! Saugotis reikėtų ne tik eikliųjų žirgų, išgėrusių žvejų, bet ir avaringumu pasižyminčių gatvių.
Galite ir nepaisyti mano patarimų. Man tai kas, jei jūsų storos piniginės ir gerai išsiskleidžia oro pagalvės automobiliuose…