Aktualijos

Auksiniu savivaldybių asociacijos nario
ženklu apdovanotas Alvydas Danauskas

Genovaitė ŠNUROVA

Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos 2022 m. gegužės 16 d. nutarimu Utenos rajono Tauragnų seniūnijos seniūnas Alvydas Danauskas apdovanotas auksiniu asociacijos nario ženklu „Garbės nario vardas“.
Nors seniūnas nesureikšmina nei šio, nei ankstesnių apdovanojimų ir kitokių pripažinimo ženklų, bet vis tiek sutiko pasikalbėti apie gimtąjį miestelį, apie tai, kokie buvo Tauragnai vos jam pradėjus dirbti seniūnu ir kaip jie atrodo dabar.
„Tauragnų seniūnijos seniūnu pradėjau dirbti prieš 22-ejus metus, – mums susitikus sakė A. Danauskas. – Tuomet miestelyje gyveno daug daugiau žmonių. Jei gerai prisimenu, jų buvo gerokai per septynis šimtus. Liūdna pripažinti, kad dabar net keletu šimtų mažiau. Buvo ir vidurinė mokykla, kuriai vėliau buvo suteiktas garsiosios mūsų kraštietės, habilituotos mokslų daktarės, žiniuonės Eugenijos Šimkūnaitės vardas. Kadangi aš pats esu tikras tauragniškis, suprantama, buvau šios mokyklos mokinys. Tuomet joje mokėsi per 500 moksleivių. Buvo taip, kad į dviaukštį mokyklos pastatą visi mokiniai netilpo, todėl buvo pristatytas trijų aukštų priestatas. Vėliau moksleivių skaičius mažėjo, o man pradėjus dirbti seniūnu, jų jau tebuvo tik per tris šimtus.

Tesinį skaitykite 20220 07 16 „Utenyje“