Aktualijos

Alvydas Katinas: „Miesto gimtadienis yra bendruomenės šventė ir šventė bendruomenei“

Šiandien Utena mini 761-ąjį gimtadienį. Ta proga kalbamės su šventės organizacinio komiteto pirmininku, Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu.

Gerbiamas mere, kaip vertinate pasirengimą šiai svarbiausiai Utenos krašto bendruomenės šventei?
Kaip visuomet, švenčiame ilgai ir plačiai. Tai, kaip sakoma, skonio ir pasirinkimo reikalas. Tačiau svarbiausia yra tai, kad miesto šventės programa yra sudaryta ne „iš viršaus“, o iš daugybės savivaldybės, valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų, privačių asmenų iniciatyvų. Be to, neliko nuošalyje ir verslas – apie dvidešimt Utenos įmonių prisidėjo prie šventės organizavimo išlaidų padengimo.
Tai labai svarbu, nes kuo daugiau yra šventės organizatorių, dalyvių, rėmėjų, tuo ji bendruomeniškesnė.
Savo miesto gimtadienį švenčiame kasmet. Pasigirsta skeptiškų balsų – esą gimtadienių šventės pradeda kartotis, joms trūksta naujų idėjų, galėtų būti geresnės koncertinės programos ir pan.
Su tuo galima sutikti ir nesutikti. Tobulumui ribų nėra. Norėčiau priminti, kad miesto gimtadienis yra pirmiausia bendruomenės šventė ir šventė bendruomenei. Jis neskirtas pritraukti žmonėms, turistams iš visos Lietuvos ar net Europos. Aišku, galima rinktis ir kitą kelią – investuoti į šventę šimtus tūkstančių, prisikviesti pasaulinio lygio „žvaigždučių“, „patraukti į šalį“ vietos sportininkus, menininkus, meno kolektyvus, nevyriausybines organizacijas. Tokia šventė būtų panaši į menamą kuriozinį atvejį, kai tūlas pilietis švenčia savo gimtadienį su draugais, bendradarbiais, kaimynais, bet neįsileidžia į jį šeimos narių bei artimųjų.

Tęsinį skaitykite 2022 08 27 „Utenyje“