Kelionės

Žemė, kurioje Dievas įkūrė rojų ir į kurią visada norisi sugrįžti

Lolita Kaminskienė

Aštuntoji dalis

Ao Nang ir baseinas iš kosmoso

Jei Railay dėl kažkokių priežasčių netraukia (kas yra tiesiog neįtikėtina), galima nuplaukti į Ao Nang’ą, kuris, kaip minėta, nuo Railay yra nutolęs 20 min. kelio, ir labai įdomiai bei įspūdingai ten praleisti laiką. Prabangūs viešbučiai, barai, restoranai, masažo ir tatuiruočių salonai, parduotuvės, naktinis turgus – rinkis, ką nori, pagal savo kišenę ir galimybes.

Pagrindinė Ao Nang gatvė, besidriekianti palei jūrą, visada perpildyta turistų iš viso pasaulio. Lyg kas medum patepa širdį, kai išgirsti netoliese kalbant lietuviškai. Atsisuki, o iš minios į tave džiugiai žiūri du lietuvaičiai, irgi užgirdę mus kalbant lietuviškai. Išsikalbi. Toks jausmas, tarsi juos pažinotum seniai ir jie yra geri tavo draugai. To Lietuvoj niekada nepatirsi.

Gatvė ištuštėja ir nutyla paryčiais. Visą naktį – nuo pat vakaro, kai pradeda vėsti, iki paryčių – joje galima iki valiai prisiklausyti įvairiausios muzikos ir dalyvauti įvairių stilių koncertuose. Tiesiog reikia nepatingėti pasivaikščioti po barus. Jų – visa galybė. Išsirinkti sunkoka. Tad geriau nesirinkti. Štai viename skamba country muzika, kitame – melodijos nuo 20 a. vidurio iki mūsų dienų, trečiame – „The Beatles“, ketvirtame – „Queen“. Visko norisi pasiklausyti. Ir paragauti. Tad prie muzikos baruose neatsiejamas atributas – kokteiliai. Kai bare, kur skamba „Queen“, paragauni kokį šeštą kokteilį, nepastebi, kaip pradedi dainuoti kartu su muzikantais ir visa nemaža publika. Ir nesvarbu, moki dainos žodžius ar ne…

Reikia užsukti ir į tatuiruočių saloną. Tatoo Ao Nang’e nebrangūs. Už nedidelį piešinuką ant kūno bus paprašyta nuo 1000 iki 1500 batų. Žinoma, iš pradžių bus viskas aptarta, paaiškinta, patarta, ir tik paskui meistras imsis darbo. Jis dirba atidžiai, neskubėdamas, vis paklausdamas, ar viskas gerai. Dėmesingumo klientui tikrai netrūksta. Atrodo, tuo metu esi pats svarbiausias žmogus Ao Nang’e. O ir bare, pamatę ką tik iškeptą tatoo ant rankos, baro darbuotojai rodo nykščius ir priėję sako: „Good!“

Nepasinaudoti masažo salonų paslaugomis būtų neatleistina nuodėmė. Viešint Tailande juose būtina lankytis kasdien. Ir ne vien todėl, kad jie pigūs, o todėl, kad tailandietės yra tikros masažo virtuozės, tad po kelių seansų jautiesi numetęs 10 metų. Masažo salonų visame Tailande labai daug. Taip pat ir Ao Nang’e – ant kiekvieno kampo. Gali užsisakyti viso kūno masažą, tik nugaros ar pėdų, atpalaiduojantį, sveikatinantį, stiprinantį, su aliejais, akmenimis ir visokiais kitokiais atributais. Įvairovė – didžiulė. Ir už šį malonumą sumokėsi tik 300 batų.

Dar galima užsukti į salonus, kurių vitrinose puikuojasi kanapės lapas. Jų Ao Nang’e irgi daug. Žmonių juose netrūksta. Nors keistai besielgiančių tokių salonų klientų gatvėse matyti neteko. Bet į šiuos salonus, kad ir kokia didelė pagunda būtų, geriau neužsukti. Šitą vienintelį „objektą“ Tailande galima praleisti.

Geriau apsilankyti džiunglėse ir maloniai stebėtis bei grožėtis begaline Tailando gamtos įvairove. Tam reikėtų nuvažiuoti į Khao Phra – Bang Khram laukinės gamtos draustinį, esantį valanda kelio automobiliu nuo Krabi (beveik 60 km į pietryčius). Apsilankymas parke nebrangus – suaugusiam kainuoja 200 batų.

Žinoma, reikėtų pasisamdyti gidą, kuris parodys visus po lapais, šakomis, medžiais pasislėpusius gyvius, papasakos daug įdomių dalykų, bet galima pasivaikščioti ir patiems. Įspūdis bus nė kiek ne menkesnis. Lankomiausi parke – trys baseinai, kuriuos galima pasiekti einant 2,7 km ilgio patogiu taku. Reikia pasakyti, kad parke jokia transporto priemone nepavažinėsi, tad reikia nusiteikti ilgam, bet įdomiam pasivaikščiojimui po tikras džiungles, kuriose visą laiką tave lydi cikadų čirpimas. Nenusakomai malonus garsas!

Parke pirmiausia nusiperki bilietus, prie įėjimo baigi valgyti ledus, kurių neštis į parką darbuotojai neleidžia (arba liepia einant greit suvalgyti) ir pradedi kelionę. Pirmas kelyje – smaragdinis baseinas (Emerald pool). Jame maudytis galima, tad baseinas kupa nuo besimaudančių turistų ir vietinių gyventojų. Vanduo į baseiną atiteka nuo kalvos, yra skaidrus ir pagerintas kolcio karbonatu. Suprantama, kodėl pasinerti į smaragdinį vandenį nori visi: tai suteikia sveikatos. Bet ne tik baseinas žavi: aplinkui – kaip pasakoj: po kojomis čiurlenantys mažesni, didesni upeliukai skaidriu vandeniu, susiraizgiusios medžių šaknys tarsi mangrovės, vešli augmenija, uždengianti nuo saulės ir padedanti saugotis karščio, įvairaus dydžio akmenų kompozicijos. Šis grožis lydi visą kelią einant iki kito baseino – mėlynojo (Blue pool). Pakely dar surandi antrą šimtmetį skaičiuojantį, 30 metrų aukščio vieną seniausią džiuglių medį, pamatai gyvatę, grožiesi žemyn vinguriuojančiais upeliais ir klausaisi cikadų. Ir randi tą mėlynąjį baseiną, tikrą tankiose džiuglėse paslėptą lobį. Pagalvoji, kad gyvenime yra mačiusi daug gražių dalykų, bet šis grožis atima amą. Kosmosas! Baseino vanduo – toks žydras, kad, rodos, negalėtų būti žemiškas. 10 metrų skersmens ir 4–5 metrų gylio baseine maudytis negalima, nes vandens temperatūra svyruoja nuo 30 iki 50 laipsnių. Kaip rašo informacinis stendas, Blue pool yra natūralus karštų šaltinių vanduo, kuris iš šildomo gruntinio vandens išteka naudodamas žemės geoterminę energiją. Požeminis vanduo šildomas požeminės magmos, kuri gamina garą ir karštą vandenį. Va, todėl jis toks karštas. Kad ir nebūtų karštas, maudymusi sudrumsti šį grožį būtų tikras nusikaltimas.

Gražuolis Blue pool – galutinis kelionės objektas, toliau tik džiunglės, į kurias nei lįsti norisi, nei kas leis. Tad grįžti prie Emerald pool, prie kurio takas išsišakoja į dvi atšakas, pasirenki tą, kuria nėjai, ir eini ieškoti trečiojo baseino. Tai krišolo baseinas (Crystal pool). Jis – daug didesnis, nei kiti jo broliai. Yra 35 metrų pločio, 45 metrų ilgio ir 1–3 metrų gylio. Informacija skelbia, kad Crystal pool vandenį gauna iš smaragdinio baseino ir kitų vandens šaltinių. Baseino dugnas – dumblinas. Tad maudytis jame nepatartina, nors rašoma, kad galima. Crystal pool gali būti pirmas aplankytas baseinas, jei pažintį su parku pradėsite, kelionės pradžioje pasirinkę tako atšaką, sukančią į dešinę. Abi atšakos susitinka prie Emerald pool. Reikia pasakyti, kad dešinė atšaka yra daug įspūdingesnė ir įdomesnė, nes eidamas ja civilizacijos sutiksi labai nedaug. Užtat pasigrožėti džiunglėmis ir jų pasiklausyti galėsi iki valiai.

Dar galima užsukti ir pamirkti karštosiose versmėse, esančiose visai netoli, pavažiavus toliau – aplankyti Tigro urvo šventyklą, į kurią veda net 1 237 laipteliai, o užlipus – grožėtis Andamanų jūra ir kitais įspūdingais vaizdais. Bet … reikia pasilikti Tailando kitam kartui. Žinau, kad į jį važiuosime dar ne kartą. Grįžti į rojų žemėje tiesiog būtina, todėl išvažiavus iškart pradedi planuoti kitą kelionę. Juk dar liko tiek daug – visa šiaurė. Nors vargu bau, ar galima Tailandą pažinti, pamatyti, pajusti, įkvėpti trumpų viešnagių metu. Reikėtų čia pagyventi. Kas žino, gal ši svajonė kada nors išsipildys?

Pabaiga