Aktualijos

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla susitiko su Utenos apskrities policijos vadovais

Spalio 19 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė drauge su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla apsilankė Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Vizito tikslas: kriminogeninės situacijos apžvalga rajone, policijos sistemos pertvarka, policijos pareigūnų trūkumas ir motyvavimas.

Kaip ir buvo numatyta vizito programoje, Utenos aps. VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas pristatė kriminogeninę situaciją Utenos apskrities regione. Viršininkas akcentavo, kad nusikalstamumas apskrityje mažėja – užregistruota 55 nusikalstamomis veikomis mažiau nei ataskaitiniu laikotarpiu pernai (2022 m. – 1263, 2023 m. – 1208). Utenos aps. VPK per 9 mėnesius ištyrė 888 nusikalstamų veikų, arba 73,4 proc. – šis ištyrimo procentas yra aukščiausias iš dešimties Lietuvos policijos įstaigų.

Utenos aps. VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas susitikimo metu atkreipė dėmesį į nemažėjančių Kelių eismo taisyklių pažeidimų ir skaudžių eismo įvykių keliuose priežastis. Utenos apskrityje per 7 mėnesius keliuose žuvo net 9 eismo dalyviai (2022 m. – 4). Šiais metais Neramina tai, kad Utena-Vilnius kelyje, Molėtų sankryžoje įvyko daug eismo įvykių, dėl kurių žuvo ar buvo sužaloti eismo dalyviai. Vyko diskusija ir ieškota sprendimų dėl prastėjančio šio kelio būklės ir Molėtų sankryžos infrastruktūros keitimo. Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pasiūlė drauge su Molėtų rajono savivaldybe dėl kelio būklės ir eismo dalyvių saugumo raštu kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministeriją ir Valstybės įmonę Lietuvos automobilių kelių direkciją.

Susitikimo metu vyko konstruktyvus pokalbis apie policijos pertvarką. Seimo narys Edmundas Pupinis ir Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Dijokas išsakė nuogąstavimus ar policijos pertvarka nesusilpnins regionų. Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, planuojami pertvarkos pokyčiai ir siekiami tikslai yra aiškūs, konkretūs,  pareigūnai daugiau dėmesio galės skirti savo miesto gyventojų saugumo užtikrinimui.

Diskutuota dėl nepilnamečių psichotropinių medžiagų vartojimo ir platinimo prevencijos.

Susitikimas su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite buvo konstruktyvus, dalykiškas, sužavėjo nuoširdžiu bendravimu.

Susitikime dalyvavo: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Lietuvos Respublikos Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Dijokas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narė Kristina Gogelienė, Utenos aps. VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas, Anykščių r. PK atliekantis viršininko funkcijas Valdas Palionis, Ignalinos r. PK atliekanti viršininko funkcijas Erika Luneckienė, Molėtų r. PK viršininkas Vitalis Kutkauskas, Zarasų r. PK viršininkas Dainius Šidlauskas, Visagino PK viršininkas Gintaras Mažintas, Utenos aps. VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Asta Šuminienė.