Sportas

Stanislovo Ramelio atminimo turnyras

Utenos daugiafunkciame sporto centre vyko V senjorų salės futbolo turnyras, skirtas ilgamečio Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjo, mūsų žemiečio Stanislovo Ramelio atminimui. Turnyrą organizavo Utenos daugiafunkcis sporto centras, LSD „Žalgiris“, Utenos rajono taryba ir Utenos apskrities futbolo asociacija. Turnyrą rėmė Utenos rajono savivaldybė, Lietuvos futbolo federacija, sporto rėmimo fondas. Į turnyrą atvyko Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Ivanauskas, žurnalistas, mūsų žemietis Gediminas Kalinauskas bei Utenos rajono savivaldybės vicemeras Vitalijus Šeršniovas. Varžybų atidarymo metu buvo įteiktas apdovanojimas po mirties Utenos futbolo teisėjui Stasiui Juodkai (apdovanojimą atsiėmė žmona Daiva Juodkienė). Solidarizuojantis su Ukraina varžybų metu buvo pakelta Ukrainos Respublikos vėliava. Stanislovas Ramelis – garsus Utenos krašto žmogus, savo gyvenimą paskyręs mėgstamai sporto šakai futbolui ir palikęs ryškų pėdsaką šalies futbolo istorijoje. Sportinį kelią pradėjo Utenos „Žalgirio“ komandoje (pirmasis treneris Petras Sabalys). Reprezentacinės Vilniaus „Žalgirio“ meistrų komandos žaidėjas, kapitonas, sužaidęs 441 rungtynes ir įmušęs 33 įvarčius, buvo Lietuvos rinktinės žaidėjas, kapitonas. Baigęs profesionalaus žaidėjo karjerą, sportinį kelią tęsė žaisdamas Lietuvos futbolo pirmenybėse, savo patirtį perdavė jaunimui, dirbdamas futbolo treneriu. Turnyras vyko dviejose amžiaus grupėse. Pirmojoje 50+ grupėje dalyvavo keturios komandos. Trečią kartą šios grupės nugalėtojais tapo Visagino „Inter veteranai“, antrąją vietą iškovojo Kauno FK „Feniksas“ ir treti liko Panevėžio FK „Ekrano senjorai“. Geriausiais komandų žaidėjais pripažinti: „Inter veteranai“ – Česlav Cimuškevič; Vilniaus FK „Nerealas“ – Raimundas Paknys; FK Panevėžio „Ekrano senjorai“ – Egidijus Matulevičius; Kauno FK „Feniksas“ – Aidas Morkūnas. Vyriausias turnyro žaidėjas Algis Kleiza, Vilniaus FK „Nerealas“ . Antroje amžiaus grupėje 35+ dalyvavo šešios komandos. Varžybos vyko dviejuose pogrupiuose. A pogrupyje pirmąją vietą iškovojo Vilniaus FK-1983, antri Tauragės „Tauro senjorai“, B pogrupyje pirmi buvo Ukmergės FK „Vienybės senjorai“, antri Utenos futbolininkai. Kovoje dėl penktosios vietos susitiko VDA ir Vilniaus FK „Vingis“, kur tik po baudinių serijos 4:3 Vilniaus FK „Vingis“ šventė pergalę. Pusfinalyje FK-1983 1:0 įveikė Uteną, o Tauragės „Tauro senjorai“ po baudinių serijos 6:5 įveikė Ukmergės FK „Vienybės senjorų“ komandą. Dėl turnyro nugalėtojo vardo susitiko Vilniaus FK-1983 ir Tauragės „Tauro senjorai“. Rezultatu 1:0 nugalėjo Vilniaus FK-1983 (S. Ramelio buvę auklėtiniai) ir antrą kartą tapo turnyro nugalėtojais. Antri liko Tauragės „Tauro senjorai“, treti Utenos futbolininkai, 2:0 įveikę Ukmergės „Vienybės senjorus“. Geriausiais komandų žaidėjais pripažinti: Vilniaus FK-1983 – Darius Miceika; Tauragės „Tauro senjorai“ – Egidijus Taroza; „Utenos“ – Rimvydas Čekuolis; Ukmergės „Vienybės senjorai“ – Kęstutis Miklučius; VDA – Regimantas Gruzdys; Vilniaus FK „Vingis“ – Vitalij Baj.