Aktualijos

Tyliai ir ramiai mieste sušvito Kalėdų eglės

Rasa MILERYTĖ

Gruodžio 9-osios vakarą Utenoje įžiebtos Kalėdų eglutės. Kaip jau įprasta, žaliaskarės sušvito Utenio aikštėje, Utenos kultūros centro aikštėje ir trijuose mikrorajonuose – Aukštakalnio, Vyturių ir Smėlio. Tiesa, šiemet žiemos švenčių laukimas pradėtas tyliai ir ramiai, be koncertų ir iškilmingų sveikinimų, be Kalėdų Senelio viešnagės.
Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas sakė, kad nors kai kurie miestai šventines egles įžiebė nesilaikydami reikalavimo vengti susibūrimų, Utenoje nuspręsta laikytis saugumo ir atsisakyti šventiniam vakarui būdingų pramogų. Žmonės kviečiami aplankyti eglutes, tačiau tai daryti reikėtų išlaikant socialinę distanciją.
Pagrindinės miesto eglės šiemet papuoštos naujomis šviečiančiomis girliandomis ir burbulais. Šalia Utenio aikštėje stovinčios eglės ganosi šviečiantys elniukai, Kultūros centro aikštėje irgi pastatyta naujų dekoracijų: pagausėjo lokių šeimyna, aikštėje apsigyveno net iki dviejų metrų ūgtelėję nykštukai. Šalia mikrorajonuose įžiebtų eglių įkurtos mažos prakartėlės ir pasakų nameliai. Mikrorajonuose ir Kultūros centro aikštėje pastatytos pašto dėžutės, į kurias galima įmesti savo linkėjimus.
Direktorius sakė, kad socialiniuose tinkluose netrukus bus pradėti transliuoti mero ir Dievo apvaizdos bažnyčios dekano Remigijaus Kavaliausko sveikinimai, linksmi šventiniai siužetai, pamokėlės, kaip išsikepti kalėdinių sausainių, išsikarpyti gražių snaigių ir panašiai.
„Nors esame išvarginti pandemijos, žmonėms vis tiek reikia geros ir gražios nuotaikos, reikia tikėjimo stebuklu. Ypač eglių puošimo laukia vaikai. Būtų neteisinga sunaikinti vaikų tikėjimą Kalėdomis ir stebuklais“, – kalbėjo Utenos kultūros centro direktorius.
Šiemet buvo planuojama egles papuošti jau ne trijuose, kaip pastaruosius dvejus metus, bet šešiuose mikrorajonuose, deja, pandemija šiuos planus sujaukė. Tikimasi, kad kitų metų Kalėdos bus ramesnės ir pavyks įgyvendinti šiuos planus.
Miesto eglės bus papuoštos iki sausio 11 dienos.