Aktualijos

Šaulys Vytautas Burkša: „Patriotizmas yra užkrečiamas“

Rasa MILERYTĖ

Gink Lietuvos nepriklausomybę ir lietuviškąją žemę, švieskis ir šviesk, stiprink valią ir kūną, būk drausmingas ir mandagus, gerbk ginklą, būk tiesus ir teisingas, tesėk žodį, būk budrus, saugok valstybės turtą, brangink šaulio vardą ir Lietuvos garbę – tai dešimt įsakymų, kuriais savo veikloje ir kasdienybėje vadovaujasi Šaulių sąjungos nariai.
Lietuvos šaulių sąjunga įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. Šaulių sąjunga – valstybės remiama sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti valstybės gyvenimui ir gynybai neabejingus žmones.
Uteniškis Vytautas Burkša jau apie trejus metus yra įsiliejęs į Utenos šaulių gretas. Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė jam yra vieta, kurioje gali realizuoti save, įprasminti laiką ir būti su bendraminčiais. V. Burkša sako, kad į Šaulių sąjungą jį atvedė patriotinės vertybės ir meilė gimtajai šaliai. Patriotizmas, sako šaulys, yra užkrečiamas, tad savo pavyzdžiu šaulių veiklos prasmę stengiasi rodyti ir kitiems.

Vytautai, kas jus paskatino tapti šauliu?
Seniai ruošiausi, seniai norėjau juo tapti, seniai tam brendau, o paskutinį žingsnį žengti pasiryžau po to, kai sūnaus draugas įstojo į Šaulių sąjungą. Šnektelėjau su juo ir supratau, kad ir man jau metas. Turbūt nėra vienos priežasties, kodėl tapau šaulys, bet viena pagrindinių – patriotizmas. Būti šauliu yra mano patriotizmo išraiška. Be to, man patinka karyba, mėgstu padėti žmonėms.
Patriotinės nuostatos – šeimos auklėjimas?
Mano šeima – paprasti žmonės: nei rezistentai, nei tremtiniai. Negalėčiau pasakyti, kaip manyje užgimė meilė tėvynei, tačiau patriotizmas paskatino daugiau domėtis Lietuvos istorija, Lietuvos karyba. Bene labiausiai patriotinius jausmus išbudino 1990-ieji. Aš gimiau sovietmečiu ir link suvokimo, kas yra tėvynė, judėjau mažais žingsneliais. Dabar mokyklose vaikus to moko, o kai aš augau, buvo kitaip.

Tęsinį skaitykite 2022 04 02 „Utenyje“