Aktualijos

Respublikinė keramikos šventė Leliūnuose

Vytautas KAZELA. Antroji Metų keramiko premija įteikta Rasai Justaitei-Gecevičienei.
Gruodžio 18 dieną Vytauto Valiušio keramikos muziejaus salė buvo pilnut pilnutėlė. Čia buvo paskelbtas konkurso „Funkcionalus indas“ nugalėtojas ir įteikta Metų keramiko premija. Premiją prieš dvejus metus įsteigė Utenos rajono savivaldybė. Į iškilmingą ceremoniją atvyko gausus būrys garbių svečių, tarp kurių buvo galima pamatyti ir du seimo narius – Edmundą Pupinį ir Gintautą Palucką, net septynis Utenos rajono savivaldybės tarybos narius, Utenos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Zitą Ringelevičienę, Kultūros skyriaus vedėją Jūratę Misiūnienę.
Renginio vedėja Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Jovita Nalevaikienė, tardama įžanginį žodį, kalbėjo: „Molis. Atrodo, toks paprastas ir visiems žinomas, nes tarp buityje ir aplinkoje esančių daiktų nemaža dalis yra molio gaminių: puodeliai, dubenėliai, ąsočiai, vazos, lėkštės. Kitiems molis gal ir lieka tik nuosėdine uoliena, sudaryta iš mažų hidrosilikatinių mineralų dalelių. Bet tik ne keramikos meistrams!
Jie jaučia ir pažįsta molį, žino jo savybes ir galimybes, geba subtiliai išnaudoti plastiškumą, rišlumą, atsparumą ugniai ir suteikti moliui įvairiausias formas, tūrius ir prasmes bei pateikti žiūrovo akiai didžiulę molio dirbinių įvairovę. (Tęsinys 2021 12 30 laikraštyje)